poniedziałek, 25 października 2021

Wiadomości

Kronika 998

Kronika 998

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 14.02.2011 r. – 21.02.2011 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 6 zdarzeń, w tym 1 pożar oraz  5 miejscowych zagrożeń.
Ogółem od początku roku zanotowano 106 zdarzeń, w tym 16 pożarów,  89 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy. Ogólna liczba osób poszkodowanych w powstałych zdarzeniach to 7  osób rannych oraz 1 ofiara śmiertelna.

W dniu 20.02.2011 r. o godzinie 02.42 dyżurny PSK w Grajewie został powiadomiony o wypadku dwóch samochodów osobowych na trasie Szczuczyn - Wąsosz. Do zderzenia zadysponowano SLRT z OSP Szczuczyn i SRT z JRG Grajewo jak również Policję, Pogotowie Ratunkowe i pomoc drogową. Kierujący samochodem marki Fiat Siena utracił panowanie nad pojazdem i uderzył w VW Passata. W wyniku zderzenia jedna osoba została ranna, której pomocy medycznej udzielił personel karetki pogotowia i zabrał ją do szpitala. Ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulatory w uszkodzonych pojazdach, sprawdzono auta pod kątem wycieku paliwa i innych płynów eksploatacyjnych. Uszkodzone samochody zabrała pomoc drogowa.
 
W dniu 19.02.2011 r. o godzinie 08.37 dyżurny PSK otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym na trasie Grajewo – Ciemnoszyje (Droga Krajowa nr 65). Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że kierujący samochodem osobowym Peugeot 306 utracił panowanie nad pojazdem, zjechał do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo. W wyniku zderzenia kierowca oraz pasażerka zostali poszkodowani. Po udzieleniu im pomocy medycznej zabrano ich do szpitala. W działaniach udział brał zastęp SRT z JRG Grajewo, Pogotowie Ratunkowe i Policja.

W dniu 19.02.2011 r. o godzinie 13.07 do Powiatowego Stanowiska Kierowania w Grajewie wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego na trasie Grajewo – Szczuczyn  w pobliżu miejscowości Guty (Droga Krajowa nr 61). Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że kierujący samochodem Audi A4 utracił panowanie nad pojazdem i wpadł do rowu. Na szczęście w wyniku zderzenia nikt z podróżujących nie odniósł obrażeń ciała. W działaniach udział brał zastęp SRT i Policja.

W dniu 18.02.2011r. o godzinie 20.26 PSK otrzymało informację o wypadku samochodu ciężarowego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że w wyniku niedostosowania prędkości jazdy do panujących warunków na jezdni kierujący samochodem ciężarowym Scania stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu a naczepa blokuje jeden pas ruchu na drodze krajowej Nr 61 zaś ruch odbywa się wahadłowo. Kierujący pojazdem nie doznał obrażeń ciała. Zabezpieczono teren akcji, oświetlono, odłączono akumulator i sprawdzono pojazd pod kątem wycieku paliwa i innych płynów eksploatacyjnych. Samochód wyciągnięto z rowu i odholowano na pobliski parking. W działaniach udział brał zastęp SRT, Policja i pomoc drogowa.

Rzecznik Prasowy KP PSP w Grajewie
                                  mł. bryg. Andrzej Jabłoński
  

poniedziałek, 25 października 2021

Kronika 997 - Ełk

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.