poniedziałek, 25 października 2021

Wiadomości

Kronika 998

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 24.01.2011 r. - 30.01.2011 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 12 zdarzeń, w tym 2 pożary oraz 10 miejscowych zagrożeń.


Ogółem od początku roku zanotowano 59 zdarzeń, w tym 10 pożarów oraz 49 miejscowych zagrożeń. Ogólna liczba osób poszkodowanych w powstałych zdarzeniach to 3 osoby ranne oraz 1 ofiara śmiertelna.

 

W dniu 26.01.2011 r. około godziny 11:34 w Grajewie na ul. Wojska Polskiego doszło do zderzenia dwóch samochodów - ciężarowego Mercedes z osobowym Opel Zefira. W wyniku zderzenia nikt nie odniósł obrażeń ciała. Ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączono akumulatory w uszkodzonych pojazdach, sprawdzono pojazdy pod kątem wycieku paliwa i innych płynów eksploatacyjnych a następnie zebrano pozostałości powypadkowe z jezdni stwarzające zagrożenie w ruchu drogowym. Działania ratownicze trwające pół godziny prowadził jeden zastęp PSP.

 

W dniu 27.01.2011 r. około godziny 13:12 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania otrzymał zgłoszenie, że w budynku mieszkalnym wielorodzinnym w Grajewie na ul. Piłsudskiego istnieje podejrzenie obecności tlenku węgla w mieszkaniu. Po sprawdzeniu pomieszczeń wykrywaczem wielogazowym nie stwierdzono podwyższonego stężenia gazów niebezpiecznych. W działaniach udział brał jeden zastęp PSP.

 

W dniu 29.01.2011 r. około godziny 00:38 w miejscowości Czarnawieś gmina Rajgród doszło do zapalenia się sadzy w przewodzie kominowym. Ratownicy wygasili palenisko w piecu centralnego ogrzewania przy użyciu sita kominowego i piasku. Zadymione pomieszczenia przewietrzono. Wydano zakaz użytkowania urządzeń ogrzewczych na paliwo stałe do czasu dokonania przeglądu i konserwacji przewodów kominowych. Działania ratownicze trwające niemal dwie godziny prowadził jeden zastęp PSP.

 

Rzecznik Prasowy KP PSP w Grajewie
mł. bryg. Andrzej Jabłoński

poniedziałek, 25 października 2021

Kronika 997 - Ełk

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.