Wiadomości

Kronika 998

         Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 17.01.2011 r. – 23.01.2011 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 16 zdarzeń, w tym 5 pożarów oraz  11 miejscowych zagrożeń.
Ogółem od początku roku zanotowano 47 zdarzeń, w tym 8 pożarów oraz 39 miejscowych zagrożeń. Ogólna liczba osób poszkodowanych w powstałych zdarzeniach to 2  osoby ranne oraz 1 ofiara śmiertelna.

          W dniu 20.01.2011 r. około godziny 16.30 w Grajewie na skrzyżowaniu ulic Przemysłowej z Elewatorską doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych – Audi z VW Polo. W wyniku zderzenia jedna osoba odniosła obrażenia ciała i została zabrana przez personel karetki pogotowia do szpitala. Ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, oświetlono teren akcji, odłączono akumulatory w uszkodzonych pojazdach, sprawdzono pojazdy pod kątem wycieku paliwa i innych płynów eksploatacyjnych a następnie zebrano pozostałości powypadkowe z jezdni stwarzające zagrożenie w ruchu drogowym. Działania ratownicze trwające pół godziny prowadził jeden zastęp PSP.

          W dniu 21.01.2011 r. około godziny 11.50 w miejscowości Flesze gmina Grajewo doszło do zapalenia się sadzy w przewodzie kominowym. Ratownicy wygasili palenisko w piecu centralnego ogrzewania przy użyciu sita kominowego i piasku. Zadymione pomieszczenia przewietrzono. Wydano zakaz użytkowania urządzeń ogrzewczych na paliwo stałe do czasu dokonania przeglądu i konserwacji przewodów kominowych. Działania ratownicze trwające niemal dwie godziny prowadził jeden zastęp PSP.

          W dniu 22.01.2011 r. około godziny 13.36 w miejscowości Niedźwiedzkie gmina Szczuczyn miał miejsce pożar murowanego budynku inwentarskiego krytego eternitem, częściowo wypełnionego płodami rolnymi. Podano dwa prądy wody, jeden w natarciu na ognisko pożaru, drugi w obronie najbardziej zagrożonego, bezpośrednio przyległego budynku stodoły. Ze względu na duże zadymienie ratownicy pracowali w aparatach ODO. Z chwilą przybywania kolejnych jednostek wprowadzano następne prądy wody w natarciu i obronie pozostałych budynków. Przy pomocy podręcznego sprzętu burzącego usunięto tlące się elementy więźby dachowej na zewnątrz i dogaszono. Przy użyciu maszyn rolniczych tlącą się słomę wywieziono w bezpieczne miejsce i dogaszono. Wodę do celów gaśniczych czerpano z sieci hydrantowej znajdującej się w miejscowości. W działaniach gaśniczych łącznie udział brało 29 strażaków i siedem pojazdów gaśniczych. Akcja gaśnicza trwała cztery i pół godziny.

      

                                  Rzecznik Prasowy KP PSP w Grajewie
                                mł. bryg. Andrzej Jabłoński
      

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.