Wiadomości

Kronika 998

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 15.11.2010 r. – 21.11.2010 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 9 zdarzeń, w tym 7 miejscowych zagrożeń oraz 2 pożary.
Ogółem od początku roku zanotowano 956 zdarzenia, w tym 180 pożarów, 769 miejscowych zagrożeń i 7 alarmów fałszywych. Ogólna liczba osób poszkodowanych            w powstałych zdarzeniach to 12 ofiar śmiertelnych i 97 osób rannych.

W dniu 15.11.2010 r. o godz. 14:31 strażacy zostali zadysponowani do otwarcia mieszkania w Grajewie ul.Nowickiego gdzie istniało podejrzenie zasłabnięcia mężczyzny. Po otwarciu mieszkania znaleziono wewnątrz starszego mężczyznę, który jest osłabiony i nie może samodzielnie się poruszać. W działaniach udział brał jeden zastęp GBA JRG Grajewo, Policja oraz Pogotowie ratunkowe.

W dniu 17.11.2010 r. około godziny 12.20 w Szczuczynie na ul.Kilińskiego doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zderzenia nikt nie odniósł obrażeń ciała. Teren działania zabezpieczono, sprawdzono czy nie ma wycieku paliwa i innych płynów eksploatacyjnych. Pojazdy usunięto na pobliski parking. Usunięto pozostałości powypadkowe stwarzające zagrożenie w ruchu drogowym. W działaniach ratowniczych uczestniczył zastęp SLRT z OSP KSRG Szczuczyn oraz Policja.

W dniu 17.11.2010 r. około godziny 16.03 na trasie krajowej 61 doszło do zderzenia samochodu osobowego z samochodem dostawczym. Poszkodowanym na miejscu zderzenia pomocy medycznej udzielił Zespół Pogotowia Ratunkowego. Teren działania zabezpieczono. Przy użyciu sorbentów zebrano rozlane paliwo i płyny eksploatacyjne. Pojazdy usunięto na pobliski parking. Usunięto pozostałości powypadkowe stwarzające zagrożenie w ruchu drogowym. W działaniach ratowniczych uczestniczył zastęp STR JRG Grajewo, Pogotowie Ratunkowe oraz Policja.

W dniu 18.11.2010 r. o godz. 17:29 w Grajewie na ul.Kopernika doszło do pożaru sadzy w kominie w budynku wielorodzinnym. Działania strażaków polegały na ugaszeniu pożaru przy pomocy sita kominowego oraz piasku. W działaniach udział brał jeden zastęp z JRG Grajewo.

W dniu 20.11.2010 r. około godziny 19.23 na trasie krajowej 61 w miejscowości Sikora  zderzyły dwa samochody osobowe. Poszkodowanym na miejscu zderzenia pomocy medycznej udzielił Zespół Pogotowia Ratunkowego. Teren działania zabezpieczono. Przy użyciu sorbentów zebrano rozlane paliwo i płyny eksploatacyjne. Pojazdy usunięto na pobliski parking. Usunięto pozostałości powypadkowe stwarzające zagrożenie w ruchu drogowym. W działaniach ratowniczych uczestniczył zastęp STR JRG Grajewo, Pogotowie Ratunkowe oraz Policja.

W dniu 19.11.2010.r. przedstawiciele KP PSP w Grajewie przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa pożarowego i  sposobów udzielania pomocy przedmedycznej w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia dla uczniów i nauczycieli Gimnazjum nr 1 w Grajewie.
           
Rzecznik Prasowy KP PSP w Grajewie
mł. bryg. Andrzej Jabłoński

środa, 18 maja 2022

Wypadek za Mońkami

środa, 18 maja 2022

Strażacy pomagają pogorzelcom

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.