sobota, 21 maja 2022

Wiadomości

Kronika 998

        Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 18.10.2010 r. – 24.10.2010 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 9 zdarzeń, w tym 8 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy.
Ogółem od początku roku zanotowano 924 zdarzenia, w tym 171 pożarów, 747 miejscowych zagrożeń i 6 alarmów fałszywych. Ogólna liczba osób poszkodowanych  w powstałych zdarzeniach to 12 ofiar śmiertelnych i 91 osób rannych.

W dniu 18.10.2010 r. o godzinie 15.58 do Powiatowego Stanowiska Kierowania PSP wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w Grajewie na ulicy Krasickiego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępu SRT stwierdzono, że zderzyły się dwa samochody – Daewoo Nexia oraz Renault Koleos. W wyniku zdarzenie jedna osoba została ranna i przewieziona na SOR w Grajewie. W działaniach ratowniczych uczestniczył jeden zastęp PSP oraz Policja, Pogotowie ratunkowe oraz Pomoc Drogowa.
W dniu 19.10.2010 r. o godzinie 11.38 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania PSP w Grajewie odebrał zgłoszenie o zderzeniu samochodu osobowego BMW z samochodem ciężarowym Volvo w Szczuczynie na ulicy Sportowej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia jednostki OSP KSRG Szczuczyn stwierdzono, że nie ma osób poszkodowanych a ruch odbywa się bez przeszkód. Teren działań zabezpieczono przed dostępem osób postronnych do czasu przybycia Pomocy Drogowej, która usunęła samochód osobowy z drogi. Samochód ciężarowy odjechał z miejsca zdarzenia w nieznanym kierunku. W działaniach ratowniczych uczestniczył zastęp SLRT z OSP KSRG Szczuczyn, Policja oraz Pomoc drogowa.
W dniu 19.10.2010 r. w godzinach popołudniowych doszło do zdarzenia drogowego      z udziałem dwóch samochodów osobowych – Daewoo Lanos i Daewoo Tico w Popowie na drodze krajowej nr 61. W chwili przybycia na miejsce zdarzenia zastępu SRT z JRG Grajewo samochód osobowy Daewoo Lanos stał na poboczu drogi, natomiast samochód osobowy Daewoo Tico znajdował się na jednym pasie ruchu drogi krajowej nr 61. Ruch w miejscu zdarzenia odbywał się wahadłowo do czasu usunięcie samochodu Daewoo Tico z drogi na pobocze przy użyciu samochodu SRT. W działaniach ratowniczych uczestniczył jeden zastęp PSP, Policja, Pogotowie ratunkowe oraz Pomoc Drogowa, która odholowała uszkodzone pojazdy z miejsca zdarzenia.

   
Rzecznik Prasowy KP PSP w Grajewie
mł. bryg. Andrzej Jabłoński

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.