poniedziałek, 2 października 2023

Wiadomości

Kronika 998

        Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 06.09.2010r. – 12.09.2010r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 11 miejscowych zagrożeń.
         Ogółem od początku roku zanotowano 851 zdarzeń, w tym 155 pożary,  691 miejscowych zagrożeń, i 5 alarmów fałszywych. Liczba osób poszkodowanych w powstałych zdarzeniach:  10 ofiar śmiertelnych i 73 osoby ranne.


          

W dniu 08.09.2010 r. o godz. 11.19 trasa Szczuczyn – Wąsosz doszło do wypadku samochodu Opel Omega. Prawdopodobnie na skutek nadmiernej prędkości kierowca samochodu zjechał z jezdni i uderzył w drzewo. Pogotowie Ratunkowe udzieliło na miejscu pierwszej pomocy medycznej, a następnie w ciężkim stanie mężczyznę przewieziono do szpitala w Grajewie. W działaniach ratowniczych prowadzonych ponad dwie godziny udział brał jeden zastęp PSP, zastęp OSP KSRG Szczuczyn, Pogotowie Ratunkowe oraz Policja.
           

W dniu 09.09.2010 r. około godziny 17.15 dyżurny PSK otrzymał zgłoszenie od mężczyzny, który wyszedł na grzyby w okolicach Kacprowa i nie może wydostać się z lasu.  Ratownicy poprzez nawoływanie i przy pomocy telefonu komórkowego zlokalizowali miejsce pobytu mężczyzny. Poszukiwany mężczyzna znajdował się około 1 km w głębi lasu od drogi Kacprowo – Okół. W działaniach ratowniczych trwających ponad godzinę udział brał jeden zastęp PSP.
           

W dniu 10.09.2010 r. o godz. 23.54 na Drodze Krajowej nr 61 w pobliżu miejscowości Guty, doszło do zderzenia samochodu osobowego Ford Fiesta z łosiem. Na szczęście w wyniku zderzenia nikomu nic się nie stało. W działaniach trwających około godz. udział brał jeden zastęp PSP, Policja oraz Służby Leśne.
           

W dniu 12.09.2010 r. około godziny 22.56 w Grajewie na ul. Wojska Polskiego z niewyjaśnionych przyczyn kierujący samochodem osobowym Opel Vectra  zjechał z jezdni i uderzył w słup oświetleniowy. W wyniku zderzenia dwie osoby zostały poszkodowane, po udzieleniu pomocy na miejscu zdarzenia zostały przewiezione do szpitala w Grajewie. Działania ratownicze prowadzone przez jeden zastęp PSP trwały około dwóch godzin. Działania wyjaśniające okoliczności zdarzenia prowadzi Policja.    
W związku z trwającym okresem grzybobrania apelujemy o przestrzegania zasad przebywania na terenach leśnych. Ponieważ w minionym okresie strażacy prowadzili kilka działań związanych z poszukiwaniem zagubionych osób.
KP PSP Grajewo

niedziela, 1 października 2023

Ulica Wilczewo - pożar budynku!

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.