wtorek, 28 maja 2024

Straż pożarna

Kronika 998

Wybrane zdarzenia z terenu działania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie

Dnia 13.03.2005r. o godz. 17.25 PSP została zadysponowana do nietypowego zdarzenia. Dyżurny Operacyjny Powiatowego Stanowiska Kierowania odebrał zgłoszenie, że w Grajewie na ul.Wierzbowej 2-letnia klacz jest uwięziona w bagnie. Do działań ratowniczych zadysponowano dwa zastępy JRG w sile 4 osób. Ratownicy przy użyciu specjalistycznego sprzętu uwolnili klacz z bagna.

Dnia 17.03.2005r. o godz. 12.12 na drodze Guty – Szczuczyn doszło do zderzenia czołowego dwóch samochodów osobowych. W wyniku zderzenia dwie osoby zostały ranne. W działaniach ratowniczych udział brali: JRG – jeden zastęp, osób 3 oraz OSP Szczuczyn – jeden zastęp, również 3 osoby.

W okresie od 13.03. do 20.03.2005r Państwowa Straż Pożarna oraz OSP dysponowane były 14 razy do wypompowywania wody z zalanych przez wody roztopowe piwnic, podwórek, ulic itp. Nasilenie zdarzeń o tym charakterze przypadło na dzień 17.03. gdzie PSP oraz OSP dysponowane były aż ośmiokrotnie.

W dniu 18.03.2005r dyżurny operacyjny PSK odebrał fax z Krajowego Centrum Koordynacji Ratownictwa i Ochrony Ludności z poleceniem natychmiastowego zadysponowania zastępu GBA-2/28 w sile 3 osób oraz pompy dużej wydajności w rejon Dobrego Miasta (woj. Warmińsko-Mazurskie), w celu pomocy przy usuwaniu skutków powodzi wywołanej przez wody roztopowe.

W dniu 22.03.2005 w Grajewie na ul.Koszarowej w budynku mieszkalnym jednorodzinnym doszło do wybuchu ulatniającego się gazu z butli turystycznej. Jedna osoba została rana która została przewieziona przez Pogotowie Ratunkowe do szpitala. W akcji ratowniczo-gaśniczej uczestniczyły trzy zastępy Państwowej Straży Pożarnej, Policja i Pogotowie Ratunkowe.

W dniu 22.03.05r w miejscowości Szczuczyn doszło do zderzenia trzech samochodów Fiat Cincocento, Skoda Fabia i Mercedes Sprinter. W wyniku zderzenia jedna osoba została ranna. Do zdarzenia zadysponowano jeden zastęp JRG osób 4 i OSP KSRG Szczuczyn osób 4. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów oraz sprawdzeniu czy nie ma wycieków paliwa oraz innych płynów z pojazdu.

KP PSP Grajewo

środa, 1 czerwca 2005

Kronika 998

środa, 11 maja 2005

Kronika 998

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.