Wiadomości

Kronika 998

        Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 26.07.2010 r. – 01.08.2010 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 14 zdarzeń, w tym 2 pożary i 12 miejscowych zagrożeń.

       Ogółem od początku roku zanotowano 648 zdarzenia, w tym 145 pożarów, 498 miejscowych zagrożeń oraz 5 alarmów fałszywych. Ogólna ilość osób poszkodowanych w powstałych zdarzeniach to 55 osób rannych i 10 osób śmiertelnych.


        W dniu 26.07.2010 r. tuż po godzinie 16.00 na trasie Popowo - Guty, kierujący samochodem osobowym marki Mercedes ciągnąc przyczepę kempingową utracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Nikt z czterech, podróżujących pojazdem osób nie doznał obrażeń ciała. Działania ratownicze prowadzone przez dwa zastępy PSP trwały ponad godzinę.

      W dniu 28.07.2010 r. około godziny 22.20 w miejscowości Sienickie gm. Grajewo zapaliło się siano oraz słoma w belach w ilości około 300 sztuk, składowane w stodole. Budynek to obiekt murowany, kryty eternitem. W chwili przybycia na miejsce pierwszej jednostki stodoła całkowicie objęta była pożarem a więźba dachowa wraz pokryciem dachu uległy już częściowemu zawaleniu. Działania ratowniczo gaśnicze, polegające na ugaszeniu pożaru, rozbiórce niestabilnych elementów konstrukcyjnych obiektu oraz wywożeniu tlącego się siana i słomy a następnie dokładnym dogaszaniu trwały prawie 22 godziny i zostały zakończone następnego dnia, tuż po godzinie 20:00. W działaniach tych udział brały 4 zastępy – dwa zastępy JRG PSP w Grajewie oraz zastępy jednostek OSP KSRG z Białaszewa i Klimaszewnicy.

        W dniu 29.07.2010 r. kilka minut po godzinie 8.00 w Szczuczynie, na skrzyżowaniu ulic Sportowej z ulicą Majewskiego doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Kierujący pojazdem Opel Astra wymusił pierwszeństwo przejazdu w wyniku czego doszło do zderzenia z innym pojazdem tej samej marki. Uderzenie było na tyle duże, że kierująca drugim Oplem zjechała z drogi, uderzyła w ogrodzenie posesji niszcząc trzy jego przęsła i zatrzymała się w ogródku. Na szczęście nikt z przechodniów oraz kierujących pojazdami nie odniósł żadnych obrażeń. Działania ratownicze, prowadzone przez jednostkę OSP KSRG Szczuczyn trwały równo godzinę.

        W dniu 01.08.2010 r. około godziny 16.40 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania w Grajewie odebrał zgłoszenie, z którego wynikało, że na jeziorze Rajgrodzkim prawdopodobnie utopił się mężczyzna. Na miejsce zdarzenia zadysponowano ratowników  grupy wodno-nurkowej z JRG Grajewo oraz JRG Mońki. Z relacji świadków ustalono, że stracili oni kontakt wzrokowy około godziny 15:20 z mężczyzną płynącym wpław przez jezioro, który nie dopłynął do brzegu i najprawdopodobniej utonął. Policja prowadziła działania poszukiwawcze na powierzchni wody z jednostki pływającej oraz przeszukiwała linię brzegową jeziora a strażacy - ratownicy z grupy wodno-nurkowej prowadzili poszukiwania pod wodą. Około godziny 19:15 nurkowie odnaleźli ciało mężczyzny na głębokości 4,5 m. Działania poszukiwawcze trwały blisko 4,5 godziny.
                                          
Z-ca Komendanta Powiatowego PSP
mł. bryg. Andrzej Jabłoński

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.