Wiadomości

Kronika 998


        Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 16.11.2009 r. – 30.11.2009 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 10 zdarzeń,  w tym  2 pożary oraz 8 miejscowych zagrożeń.

        Ogółem od początku roku zanotowano 710 zdarzeń, w tym 223 pożary,  485 miejscowych zagrożeń oraz  2 alarmy fałszywe. Ogólna ilość osób poszkodowanych w powstałych zdarzeniach: 82 osoby ranne  i 6 ofiar śmiertelnych.  

         W dniu 30.11.2009 r. o godzinie 08.04 na Drodze Krajowej Nr 65 na odcinku Ciemnoszyje – Białogrądy samochód marki Toyota Yaris dachował i przewrócił się na bok. W wyniku zderzenia kierowca nie odniósł poważnych obrażeń ciała - samodzielnie opuścił pojazd. Ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulator, postawili auto na kołach, sprawdzili czy nie ma wycieków paliwa i innych płynów eksploatacyjnych. Pomocy medycznej na miejscu zdarzenia udzielił zespół pogotowia ratunkowego. Usunięto z jezdni pozostałości powypadkowe stwarzające zagrożenie w ruchu drogowym. W działaniach ratowniczych udział brał jeden zastęp PSP, Policja i Pogotowie Ratunkowe

        W dniu 26.11.2009 r. o godzinie 16.40 na Drodze Krajowej Nr 61 na odcinku Grajewo – Rajgród doszło do zderzenia samochodu ciężarowego Mercedes z ciągnikiem rolniczym Zetor. Samochód najechał na tył ciągnika. Ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, udzielili pomocy personelowi medycznemu w transporcie osoby poszkodowanej do karetki. Następnie odłączono akumulator w ciągniku i sprawdzono czy nie ma wycieku paliwa i innych płynów eksploatacyjnych oraz usunięto pozostałości powypadkowe z jezdni stwarzające zagrożenie w ruchu drogowym. Podczas prowadzenia akcji oświetlano teren najaśnicami z samochodu SRT. Do czasu zakończenia czynności dochodzeniowych prowadzonych przez Policję ratownicy kierowali ruchem drogowym. W działaniach ratowniczych udział brał jeden zastęp PSP, Policja i Pogotowie Ratunkowe.

        W dniu 25.11.2009 r. o godzinie 10.45 w Grajewie na ulicy Kopernika samochód dostawczy Mercedes potrącił rowerzystę. W wyniku zderzenia rowerzysta doznał ogólnych obrażeń ciała i personel karetki pogotowia zabrał go do szpitala w Grajewie. Ratownicy zabezpieczyli teren działań, kierowali ruchem i usunęli pozostałości powypadkowe z jezdni. W działaniach ratowniczych udział brał jeden zastęp PSP, Policja i Pogotowie Ratunkowe
  
        Dnia 26 listopada 2009r. (czwartek) o godzinie 18.00 w Parafii pw. Świętej Anny w Radziłowie odbyła się Msza Święta w intencji Strażaków.

        W dniach 28. - 29.11.2009r.  w Urzędzie Gminy w Radziłowie zostało przeprowadzone szkolenie z zakresu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy Medycznej dla strażaków - ratowników OSP Gminy Radziłów i Grajewo. Do egzaminu przystąpiło 12 druhów.

 Z-ca Komendanta Powiatowego PSP
  mł. bryg. Andrzej Jabłoński    
                                      

piątek, 19 kwietnia 2024

Głos na TAK - Dariusz Latarowski

piątek, 19 kwietnia 2024

S61 Guty-Szczuczyn zderzenie 2 tirów

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.