Wiadomości

Kronika 998

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 28.09.2009 r. – 05.10.2009 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 11 zdarzeń,  w tym  9 pożarów oraz  2 miejscowe zagrożenia. Ogółem od początku roku zanotowano 627 zdarzeń, w tym 197 pożarów,  428 miejscowych zagrożeń oraz  2 alarmy fałszywe. Ogólna ilość osób poszkodowanych w powstałych zdarzeniach: 68 osób rannych i 6 ofiar śmiertelnych.       

W dniu 03.10.2009 r. około godziny 0942 na trasie Ruda - Ciemnoszyje (droga krajowa nr 65) kierujący samochodem osobowym marki VW Bora uderzył w łosia, który nagle wtargnął na drogę. Odpadające elementy pojazdu uszkodziły również inny przejeżdżający pojazd marki Volvo S80. W wyniku zderzenia jedna osoba (dziecko) jadące samochodem VW z lekkimi obrażeniami ciała zostało przewiezione do szpitala w Grajewie. W działaniach ratowniczych, które trwały ponad godzinę udział brał jeden zastęp PSP, Policja, Pogotowie Ratunkowe oraz Służby Leśne

W dniu 04.10.2009 r. około godziny 0309 na trasie Grajewo – Toczyłowo (droga krajowa nr 61) kierujący samochodem osobowym marki Seat Leon jadąc z nadmierną prędkością nie zdołał skręcić  w drogę stanowiącą objazd remontowanego mostu i uderzył w barierki ochronne a następnie w znajdujący się obok agregat prądotwórczy po czym doszło do zapalenia się samochodu. Osoby jadące nim oddaliły się z miejsca zdarzenia. W wyniku poszukiwań prowadzonych przez strażaków oraz Policję, odnaleziono sprawców. Trzy osoby zostały przewiezione do szpitala w Grajewie. Dalsze czynności wyjaśniające okoliczności powstania zdarzenia prowadzi Policja. Działania ratowniczo - gaśnicze, trwające prawie 1,5 godziny prowadzone były przez dwa zastępy PSP.

W dniu 05.10.2009 r. około godziny 1437 w Grajewie na ulicy Sadowej wybuchł pożar na poddaszu jednorodzinnego budynku mieszkalnego. Zapaliła się również więźba dachowa przylegającej do budynku przybudówki. Strażacy prowadzili działania gaśnicze oraz prace rozbiórkowe konstrukcji. W akcji trwającej półtorej godziny udział brały dwa zastępy PSP, Policja oraz Pogotowie Energetyczne.       

W minionym okresie Państwowa Straż Pożarna oraz jednostki OSP prowadziły również działania na terenie powiatu grajewskiego związane z usuwaniem połamanych konarów drzew z dróg i ulic.


Prowadzono również działania związane z usuwaniem gniazd niebezpiecznych owadów stwarzających bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi.

  Rzecznik Prasowy KP PSP
mł. bryg. mgr inż. Andrzej Jabłoński                                          

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.