środa, 29 czerwca 2022

Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 10796 wyświetleń

Kronika 998

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 01.09.2009 r. – 07.09.2009 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 8 zdarzeń, w tym 1 pożar i 7 miejscowych zagrożeń.
Ogółem od początku roku zanotowano 578 zdarzeń, w tym 179 pożarów,  398 miejscowych zagrożeń oraz  1 alarm fałszywy. Ogólna ilość osób poszkodowanych w powstałych zdarzeniach: 57 osób rannych i 6 ofiar śmiertelnych.       

W dniu 05.09.2009 r. o godz. 00.48 do Dyżurnego PSK wpłynęła informacja o pożarze piwnicy w budynku mieszkalnym. Zdarzenie miało miejsce w Grajewie przy ulicy Ekologicznej. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP Grajewo. W działaniach udział brały także Policja i Pogotowie Energetyczne. Przyczyną pożaru było niewłaściwe przechowywanie materiałów palnych w zetknięciu z urządzeniem grzewczym co.

W dniu 03.09.2009 r. o godz. 15.32 na trasie Ruda – Ciemnoszyje (Droga Krajowa Nr 65) samochód ciężarowy najechał na tył samochodu osobowego. Przyczyną zderzenia było nieprawidłowe wykonanie skrętu w prawo przez kierującego Passatem. W wyniku zderzenia nikt z podróżujących nie odniósł obrażeń ciała. W działaniach ratowniczych udział brał jeden zastęp PSP i Policja.

W dniu 02.09.2009 r. o godz. 19.54 wpłynęła informacja do Dyżurnego PSK o ulatniającym się gazie w budynku mieszkalnym wielorodzinnym. Zdarzenie miało miejsce w Grajewie na osiedlu Centrum. Po przybyciu na miejsce ratowników sprawdzono klatkę schodową i mieszkanie na obecność gazów przy pomocy wykrywacza wielo gazowego M 40. Po dokonaniu pomiarów nie stwierdzono obecności gazu. W działaniach udział brał jeden zastęp PSP i Policja.

W minionym okresie Państwowa Straż Pożarna prowadziła działania związane z usuwaniem rojów gniazd niebezpiecznych owadów stwarzających bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi.


Rzecznik prasowy  KP PSP Grajewo
mł. bryg. Andrzej Jabłoński

Komentarze (1)

troche szpachlu i dalej bendzie rajdowal

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.