niedziela, 26 czerwca 2022

Kraj

Kronika 997 Ełk

9.07.2009r.
Chcieli po swojemu wymierzyć sprawiedliwość, teraz sami odpowiedzą przed sądem *

*30-letni Grzegorz R., 27-letni Łukasz T. 29-latek Paweł Z. decyzją Sądu Rejonowego w Ełku spędzą miesiąc w areszcie. Podejrzani dotkliwie pobili pijanego kierowcę vw polo, który spowodował kolizję i uszkodził ich
samochód. Ofiarą pobicia padł również pasażer pokrzywdzonego. Teraz 30-latek, 27-latek i 29-latek odpowiedzą za pobicie i uszkodzenie auta sprawcy kolizji. 30-latek i 29-latek odpowiedzą  dodatkowo za stosowanie przemocy wobec policjantów i przeszkadzanie tym samym w udzieleniu pierwszej pomocy. Podejrzanym grozi do 5 lat pozbawienia
wolności. Sam pokrzywdzony 51-letni Krzysztof S. też nie uniknie odpowiedzialności karnej. Za jazdę w stanie nietrzeźwym i wbrew zakazowi oraz spowodowanie kolizji grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.*

Do zdarzenia miało dojść w nocy z niedzieli na poniedziałek. Policjanci ustalili, że pijany Krzysztof S. kierował vw polo. 51-latek prawdopodobnie nieprawidłowo wykonał manewr omijania pojazdu. Zaczepił o zewnętrzne lusterko stojącego na poboczu osobowego audi, po czym pojechał dalej. Zdenerwowani mężczyźni z audi ruszyli za nim. Gdy go
dogonili vw polo znajdował się w przydrożnym rowie, a w samochodzie znajdował się kierowca i pasażer. Grzegorz R., Łukasz T. i Paweł Z. wyciągnęli kierowcę z samochodu i zaczęli go kopać. Jeden z napastników wybił szybę w drzwiach i przez powstały otwór uderzał pasażera pięścią po głowie. Ponadto sprawcy kopali w samochód Krzysztofa S. powodując
liczne wgniecenia karoserii. Napastnicy przeszkadzali również policjantom w udzieleniu pierwszej pomocy ofiarom kolizji. 30-letni Grzegorz R., 27-letni Łukasz T. i 29-letni Paweł Z. zostali zatrzymani. 51-letni Krzysztof S. z licznymi obrażeniami ciała trafił do szpitala.

30-latek, 27-latek i 29-latek usłyszeli zarzuty pobicia i uszkodzenia samochodu, natomiast dwóch z nich usłyszało dodatkowo zarzut za stosowanie przemocy wobec policjantów i przeszkadzanie tym samym w udzieleniu pierwszej pomocy. Wszystkim grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Ełku na wniosek prokuratora aresztował Grzegorza R., Łukasza T. i Pawła Z. na jeden miesiąc.

Pokrzywdzony w tej sprawie Krzysztof S. sam nie uniknie odpowiedzialności karnej. 51-latek za jazdę w stanie nietrzeźwym i wbrew zakazowi oraz spowodowanie kolizji grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.
 KPP w Ełku

 
Policyjna akcja „Prędkość”

Ełccy policjanci przez cały wtorek prowadzili działania pod nazwą „Prędkość”. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na „piratów drogowych” łamiących przepisy kodeksu karnego. Kierowcy znacznie przekraczający prędkość i zagrażający innym uczestnikom ruchu drogowego otrzymali w sumie 21 mandatów karnych. Rekordzista w obszarze zabudowanym przekroczył o 53 km/h dozwoloną prędkość.

Wczoraj na terenie powiatu ełckiego pojawiło się więcej patroli ruchu drogowego wspomaganych przez funkcjonariuszy Żandarmerii Wojskowej. Policjanci, wyposażeni w ręczne mierniki prędkości oraz nieoznakowany radiowóz z wiedorejestratorem, mobilizowali kierowców do przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Zadaniem funkcjonariuszy było przede wszystkim ujawnianie i kontrolowanie kierowców przekraczających dopuszczalną prędkość. Ponadto policjanci sprawdzali wymagane dokumenty, stan techniczny pojazdów oraz stan trzeźwości kierujących i przestrzeganie obowiązku używania pasów bezpieczeństwa i fotelików dla dzieci.

Tylko wczoraj funkcjonariusze „drogówki” skontrolowali łącznie 40 pojazdów i nałożyli 21 mandatów karnych za przekroczenie dozwolonej prędkości. Jeden z ukaranych kierowców w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 53 km/h.

Policjanci zapowiadają systematyczne przeprowadzanie podobnych akcji i przypominają, że przekraczanie dopuszczalnej prędkości jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych!

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.