Kraj

Kronika 997 Ełk

 Włamał się do kiosku, został zatrzymany

Ełccy kryminalni zatrzymali 26-letniego Karola D., który w środku nocy spacerował z workiem na plecach. Niósł w nim rzeczy pochodzące z przestępstwa m.in. cudze dokumenty, dwa pliki biletów MZK, opakowane płyty DVD, karty telefoniczne tzw. „startery” oraz łom  (zdjęcie). Okazało się, że przedmioty te pochodziły z kiosku, do którego 26-latek włamał się tydzień wcześniej. Teraz Karol D. odpowie w warunkach recydywy, bo to nie jest jego pierwszy konflikt z prawem. Grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności. Policjanci i prokurator wystąpili z wnioskiem do sądu o tymczasowe aresztowanie 26-latka.

W nocy z soboty na niedzielę kryminalni patrolowali ulice Ełku. W pewnym momencie zobaczyli dobrze znanego im 26-letniego Karola D., jak idzie z workiem na plecach. Okazało się, że niesie w nim m.in. cudze dokumenty, dwa pliki biletów MZK, opakowane płyty DVD, kilkanaście kart telefonicznych tzw. „starterów” oraz łom. 26-latek nie chciał podać źródła pochodzenia przedmiotów. Policjanci ustalili, że Karol D. tydzień wcześniej włamał się do kiosku, a jego łupem padły rzeczy, które przenosił w worku.

26-latek był już karany za włamanie, dlatego teraz odpowie w warunkach recydywy. Grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności. Ponadto policjanci i prokurator wystąpili z wnioskiem do sądu o tymczasowe aresztowanie Karola D.

 

Potrącenie pieszej na przejściu*

*W Ełku na ulicy Kajki kierujący samochodem osobowym potrącił 80-letnią kobietę na przejściu dla pieszych. 80-latka z licznymi złamaniami trafiła do szpitala. 24-letni kierowca był trzeźwy. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Do zdarzenia drogowego doszło w poniedziałek po godzinie 16.00 w Ełku przy ul. Kajki. Kierujący osobowym audi  jadąc w kierunku miejscowości Oracze potrącił na przejściu 80-letnią kobietę. Kobieta z licznymi
złamaniami trafiła do szpitala. Funkcjonariusze ustalili, że kierowca był trzeźwy. Teraz policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Policjanci apelują do kierowców i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności podczas poruszania się po drogach w okresie jesienno-zimowym!
W czasie złej widoczności, gdy pieszy ma na sobie ciemną odzież kierowca dostrzega do z dużym opóźnieniem. Dlatego namawiamy pieszych, aby w okresie jesienno-zimowym elementy odblaskowe stały się nieodłącznym dodatkiem odzieży wierzchniej. KPP Ełk

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.