niedziela, 26 czerwca 2022

Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 11549 wyświetleń

Kronika 997

16.08.2009r.
Nietrzeźwa kobieta sprawczynią kolizji
Kilka minut po godzinie 4.00 na drodze Grajewo – Toczyłowo miało miejsce zdarzenie drogowe. Kierująca samochodem osobowym marki Opel Astra mieszkanka Grajewa uderzyła w bok samochodu ciężarowego marki Scania z naczepą, którym kierował 40 – letni obywatel Estonii. Kierująca Oplem znajdowała się pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało prawie 1,5 promila. W wyniku zderzenia uszkodzeniu uległ zbiornik z olejem napędowym w samochodzie ciężarowym. Ze względu na rozlany na znacznej długości olej natychmiast wezwano Straż Pożarną . Kobieta za jazdę pod wpływem alkoholu i spowodowanie kolizji odpowie przed Sądem.

Pomyliły mu się biegi
Dziesięć minut przed godziną 6.00 w rejonie przejazdu kolejowego doszło do kolizji drogowej. Kierujący samochodem marki DAF na skutek pomyłki biegów, zamiast do przodu, cofnął do tyłu uderzając w przód samochodu marki Man, którym kierował mieszkaniec Ostrowi Mazowieckiej. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

Kolizja na trasie 61
Kilka minut po godzinie 15.00 na trasie 61 w rejonie miejscowości Tama kierujący samochodem marki Audi obywatel Litwy nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego i doprowadził do zderzenia z samochodem marki Toyota, którym kierował również obywatel Litwy oraz z samochodem marki Fiat Punto kierowanym przez mieszkańca Grajewa. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

Nietrzeźwy rowerzysta
Kwadrans po godzinie 19.00 w miejscowości Skaje (Gm. Szczuczyn) zatrzymano do kontroli drogowej mieszkańca Gm. Biała Pisaka kierującego rowerem stanie w nietrzeźwości. 50 – latek miał 2,35 promila alkoholu w organizmie.


15.08.2009r.
Nietrzeźwy 18 – latek „za kołkiem”

Dziesięć minut po godzinie 2.00 na ul. Leśnej w Rajgrodzie zatrzymano do kontroli drogowej kierowcę VW Golfa. 18 – letni mieszkaniec Białegostoku znajdował się pod wpływem alkoholu. Mężczyzna miał 1,53 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto zatrzymany był sprawcą szkody parkingowej , która miała miejsce kwadrans wcześniej przy jednym z ośrodków wypoczynkowych nad Jeziorem Rajgrodzkim.

Nietrzeźwi rowerzyści
W dniu dzisiejszym na terenie gminy Grajewo zatrzymano dwóch rowerzystów znajdujących się pod wpływem alkoholu. O godzinie 14.30 zatrzymany na ul. M. Konopnickiej kierowca jednośladu miał 0,48 promila. Kwadrans po godzinie 22:00 w Rudzie u kontrolowanego 22- latka alkomat wykazał 1,23 promila.


14.08.2009r.
Zdarzenia drogowe na targowicy miejskiej
Mieszkaniec Grajewa poinformował dyżurnego KPP w Grajewie , iż ok. godziny 7.30 pozostawił samochód marki Peugeot przy targowicy miejskiej w pobliżu ul. Koszarowej, a po powrocie zauważył uszkodzenie tylnich drzwi w aucie. Świadek zdarzenia zeznał, iż sprawczynią uszkodzenia pojazdu była kobieta, która odjechała z miejsca zdarzenia. Trwają czynności mające na celu ustalenie tożsamości kobiety.
Kilka minut przed godziną 9.00 na parkingu przy ul. Dwornej kierujący samochodem marki Opel Vectra i kierujący Fordem Transit w trakcie manewru cofania nie zachowali należytej odległości czym doprowadzili do stłuczki. Obaj Kierowcy zostali ukarani mandatami karnymi.

Nietrzeźwy kierowca
O godzinie 16.30 na drodze Skaje – Wólka (gm. Szczuczyn) zatrzymano do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki Fiat Uno mieszkańca gm. Szczuczyn w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało u 45 – latka 2,16 promila.


13.08.2009r.
Nietrzeźwi rowerzyści
O godzinie 10.35 na ul. Sobieskiego w Szczuczynie zatrzymano do kontroli drogowej kierującego rowerem 64 – letniego mieszkańca Szczuczyna pod wpływem alkoholu. Mężczyzna miał 0,84 promila. Kolejnego nietrzeźwego rowerzystę zatrzymano o godzinie 21.26 na ul. Kopernika w Grajewie. 19 – letni mieszkaniec Grajewa miał 1,28 promila.

Kolizja na Dwornej
Około godziny 17.25 w Grajewie przy ul. Dwornej doszło do stłuczki pojazdów. Kierujący samochodem marki Seicento mieszkaniec Rajgrodu oraz kierujący Fiatem 126p. mieszkaniec Głogowa podczas manewru cofania nie zachowali należytych środków ostrożności i doprowadzili do zderzenia pojazdów. Obaj kierowcy zostali ukarani mandatami karnymi.

Potrącenie sarny
Tuż przed godziną 22.00 dyżurny KPP w Grajewie otrzymał zgłoszenie o potrąceniu sarny na trasie 61 na drodze Szczuczyn – Obrytki. Kierujący samochodem osobowym marki VW Bora mieszkaniec gm. Ełk i jego pasażerowie nie odnieśli obrażeń. Zwierzę uciekło i mimo poszukiwań nie udało się go odnaleźć.
KPP Grajewo

Zobacz film, po obejrzeniu którego nigdy już nie będziesz pisał SMS-ów kierując pojazdem

(uwaga: zawiera drastyczne sceny):


Komentarze (2)

cofać można tylko do tyłu!!!!!!!!!!!!!!

ciekawe poco szukali tej sarny?pewnie chcieli jej mandat wypisac

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.