wtorek, 28 czerwca 2022

Wiadomości

Kronika 997

10. 02. 2009r.
- o godzinie 15:00 mieszkaniec Grajewa zgłosił w tutejszej KPP, że zostało popełnione na jego szkodę oszustwo internetowe. Mężczyzna zakupił na aukcji Allegro telefon komórkowy i do dzisiejszego dnia nie został on mu przesłany ani też nie zwrócono zapłaconej wcześniej kwoty.

Policja apeluje
Jak ustrzec się przed oszustami internetowymi!!! Oto kilka kilka ważnych rad, o których należy pamiętać przy transakcjach internetowych:

1. Należy zachować większą czujność przeważnie przy tzw. „super okazjach”. Nie zawsze to co na zdjęciu musi wyglądać tak samo w rzeczywistości, lub jest nabyte przez sprzedającego w sposób legalny. Warto sprawdzić sprzedającego, jego opinie na innych aukcjach, ale także dzwoniąc na podany przez niego nr telefonu.
2. Nie warto się spieszyć podczas licytacji i lepiej poczekać do końca aukcji za nim się przeleje pieniądze na podany rachunek. Warto sprawdzić czy e-mail pochodzi od rzeczywistego sprzedającego.
3. Nie należy brać udziału w transakcjach po za aukcją  szczególnie w przypadku zagranicznych serwisów aukcyjnych.
4. Warto sprawdzić czy sprzedawca umożliwia opłatę przy odbiorze towaru, to zwiększa jego wiarygodność
5. Należy chronić swoje dane osobowe i hasła dostępu .
6. W razie jakich kolwiek wątpliwości warto jest się skontaktować z obsługą portalu aukcyjnego.

Jeżeli już stałeś się ofiarą oszustwa internetowego, poinformuj jak najszybciej administratorów ds. bezpieczeństwa danego serwisu oraz po zebraniu dokumentów związanych z transakcją zgłoś się na policję.


- o godzinie 18:00 w miejscowości Szczuczyn został zatrzymany mieszkaniec gminy Grajewo kierujący samochodem osobowym marki Opel Astra w stanie nietrzeźwości (ok. 0,92 promila alkoholu w wydychanym powietrzu).

11. 02. 2009r.
- o godzinie 6:20 mieszkanka Grajewa poinformowała dyżurnego, iż uczestniczyła w kolizji drogowej na ulicy Przemysłowej w Grajewie. Kierująca nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego uderzyła w przyczepę stojącego na poboczu samochodu ciężarowego marki Volvo. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawczyni wykroczenia została ukarana mandatem karnym.

- o godzinie 7:00 mieszkaniec Grajewa poinformował, iż na ulicy Wojska Polskiego w Grajewie doszło do kolizji drogowej. Kierujący samochodem marki Ford Scorpion, mieszkaniec Grajewa, nieprawidłowo wykonując manewr wyprzedzania uderzył w samochód osobowy marki Opel Corsa, kierowanego przez mieszkańca Łap. Obaj kierujący byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.


12. 02. 2009r.
- o godzinie 11:00 na terenie miejscowości Szczuczyn doszło do kolizji drogowej. Sprawcą kolizji był kierujący samochodem ciężarowym mieszkaniec powiatu Sieradz, który nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo kierującej samochodem osobowym marki Polonez mieszkanki gminy Szczuczyn. Osoby kierujące były trzeźwe. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

13. 02. 2009r.

- o godzinie 10:10 na ulicy Ełckiej w Grajewie doszło do kolizji drogowej. Kierujący samochodem marki Mercedes Benz nie zachował należytej odległości od poprzedzającego go pojazdu, w wyniku czego najechał na tył samochodu osobowego marki Toyota kierowanego przez mieszkankę Grajewa. Kierujący byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

- o godzinie 15:20 na terenie Szczuczyna zatrzymano mężczyznę kierującego samochodem osobowym w stanie nietrzeźwości (ok. 0,61 promila alkoholu w organizmie)

15. 02. 2009r.
- o godzinie 6:40 obywatel Estonii poinformował dyżurnego, iż na terenie Grajewa przy ulicy Kopernika na parkingu stacji paliw nieznany sprawca dokonał kradzieży oleju napędowego z samochodu ciężarowego marki DAF oraz kradzieży koła zapasowego z samochodu ciężarowego marki Mercedes - Zespół Prewencji Kryminalnej Patologii i Nieletnich.

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.