wtorek, 28 czerwca 2022

Wiadomości

Kronika 997

07.01.2009 r.

- o godzinie 14:45 w Grajewie na ul. Wojska Polskiego doszło do kolizji. Kierujący samochodem osobowym m-ki  Lanos, mieszkaniec Grajewa w czasie wykonywania manewru omijania, nie zachował należytej ostrożności, w wyniku czego, uderzył w bok stojącego samochodu m-ki Opel należącego do mieszkańca Grajewa. Sprawca kolizji trzeźwy.

08.01.2008 r.

- o godzinie 8:00 w Grajewie na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Braci Świackich doszło do kolizji. Policjanci ustalili, że kierujący samochodem ciężarowym- obywatel Litwy- jadąc w kierunku Grajewa od Szczuczyna, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, zaczął gwałtownie hamować, w wyniku czego, zjechał na lewy pas jezdni, uderzył w słup energetyczny powodując zerwanie linii energetycznych, a następnie uderzył w drzewo.
Jadący za nim kierujący dostawczym Mercedesem, widząc, co się dzieje także zaczął hamować zjechał do rowu po prawej stronie jezdni.
Kierujący nie odnieśli żadnych obrażeń.
Trasa 61 była całkowicie zablokowana do godz. 12:20. Dla samochodów osobowych zorganizowany był w tym czasie objazd przez miejscowość Wojewodzin.

- o godzinie 10: 45 na trasie 61 w rejonie skrzyżowania do miejscowości Boczki doszło do kolizji. Kierująca samochodem osobowym m-ki Daewoo Nexia mieszkanka Gm. Grajewo, jadąc trasą 61 w kierunku Grajewa, nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, zaczęła gwałtownie hamować, po czym zjechała do przydrożnego rowu.
Sprawczyni kolizji trzeźwa.

09.01.2009 r.

- o godzinie 13:00 w Grajewie policjanci zatrzymali poszukiwanego na podstawie nakazu wydanego przez sądu celem doprowadzenia do zakładu karnego.

10.01.2009 r.

- o godzinie 16:00 dyżurny otrzymał anonimowe zgłoszenie, z którego wynikało, że w miejscowości Barwiki, gm. Radziłów na jednej z posesji znajdują się martwe zwierzęta. Policjanci, którzy przybyli na miejsce zdarzenia zastali w stodole - dwie padnięte jałówki, a w oborze padniętego byka i prosię. Zwierzęta leżały we własnych odchodach. Brak było jakiejkolwiek wyściółki oraz paszy. W wyniku przeprowadzonych czynności ustalono,
iż przyczyna śmierci zwierząt było ich wyziębienie i wygłodzenie. Właściciel zwierząt przebywał w domu. Znajdował się w stanie upojenia alkoholowego. Badanie wykazało
u niego ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.
Za znęcanie się nad zwierzętami grozi kara pozbawienia wolności do lat dwóch, ograniczenia wolności lub grzywna.

11.01.2009 r.

- o godzinie 2:00 w Grajewie na ul. 9 PSK zatrzymano mężczyznę kierującego samochodem m-ki VW Wento - mieszkańca Grajewa, który znajdował się w stanie nietrzeźwości (ok. 1,6  promila alkoholu w organizmie).

12.01.2008 r.

- około godziny 5:50 dyżurny został powiadomiony o zaginięciu 81-letniej pensjonariuszki Zakładu Opiekuńczo Leczniczego w Szczuczynie. Po raz ostatni chora z zanikami pamięci była widziana około 1:00 w nocy. Natychmiast rozpoczęto czynności poszukiwawcze. Godzinę później około 500 m od ZOL odnaleziono zamarznięte ciało starszej kobiety. Ubrana była w sweterek, kalesony i kapcie. Przyczyną zgonu było wychłodzenie i zamarznięcie organizmu, które doprowadziło do ostrej niewydolności krążeniowo- oddechowej.


13.01.2008 r.

- o godzinie 8:15 na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Popiełuszki doszło do kolizji. Kierujący autobusem Autosan mieszkaniec gm. Szczuczyn, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, w wyniku czego, doprowadził do zderzenia z samochodem m-ki Seat Ibiza kierowanym przez mieszkankę Augustowa. Kierujący nie odnieśli żadnych obrażeń. Sprawca kolizji trzeźwy.

sierż. Ewa JabłońskaKomentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.