niedziela, 16 stycznia 2022

Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 10777 wyświetleń

Kronika 997

GRAJEWO
6 września o 23.20 dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie od mieszkanki Grajewa -" między 20.00 a 23.00 został skradziony samochód z parkingu przy os. 1000-lecia marki Daewoo Tico koloru bordowego".
Policjanci odnaleźli samochód w rejonie "ślepego jeziorka".

7 września o godz. 4.35 odebrano zgłoszenie od patrolu policji - "w sklepie rybnym przy ul. Koszarowej została wybita szyba wystawowa. W związku z tym, że na miejscu były ślady krwi ciągnące się aż do szpitala zakaźnego-policjanci szybko odnaleźli sprawcę wybicia szyby." Dokonał tego 21 letni mieszkaniec Grajewa- dokonując tym samym strat o wartości około 800 zł. ( foto 1,2 )

7 września o godz. 11.15 dyżurny komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że w Rajgrodzie na ul. Kolonia Lewa doszło do kolizji drogowej. Policjanci ustalili, że kierujący  BMW nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego i najechał na tył samochodu marki Skoda Fabia. Nikt nie doznał obrażeń, obaj kierujący byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem w wysokości 300 zł.


AUGUSTÓW
W dniu 1 września 2008 roku około godz. 13.00, na ul. Słowackiego w Augustowie, Policjanci zatrzymali 33 letniego mieszkańca Augustowa, który był poszukiwany Listem Gończym wydanym przez Prokuraturę Rejonową w Augustowie. Po zatrzymaniu mężczyznę odwieziono do Aresztu Śledczego w Suwałkach.   

13 azjatów podróżujących dodgem zatrzymał patrol drogówki. Mieli jeden wietnamski paszport. Skąd i gdzie jechali - ustalają augustowscy policjanci.
W dniu 4 września 2008 roku, 15 minut przed godziną 21 patrol augustowskiej drogówki w strugach deszczu zobaczył wjeżdżającego do miasta terenowego dodge’a. Auto miało mocno przyciemnione szyby i na pierwszy rzut oka widać było, że jest przeładowane. Policjanci postanowili zatrzymać pojazd do kontroli. Na widok radiowozu samochód gwałtownie przyspieszył i skręcił w boczną drogę. Funkcjonariusze na sygnałach ruszyli za nim. Kierowca terenówki pędził z prędkością ponad 150 km/h. Klucząc uliczkami starał się zgubić pościg. Po kilku minutach samochód wjechał w ślepą drogę Bulwaru Narodów Unii Europejskiej zakończoną metalowymi słupkami. Mimo to siedzący za kierownicą mężczyzna próbował przecisnąć się między nimi. Nie dając rady wyskoczył z auta i uciekł do pobliskiego lasu. Okazało się, że samochodem podróżowało jeszcze 13 osób. Ściśniętych w środku było 12 mężczyzn i jedna kobieta. Wszyscy to azjaci w wieku około 20 - 27 lat. Tylko jeden z nich miał wietnamski paszport. Nikt z nich nie mówił po polsku, rosyjsku, niemiecku i angielsku. Noc spędzili w policyjnej izbie zatrzymań.
(podinsp. J. Dobrzyński KWP Białystok)
    Daliśmy im ciepły posiłek oraz koce, po czym natychmiast przystąpiliśmy do ustalania szczegółów całej sprawy. Dzięki intensywnej pracy, ustaliliśmy, że Polska dla zatrzymanych obcokrajowców była jedynie krajem tranzytowym. Docelowo podróżowali bowiem do krajów zachodniej Europy, gdzie mieli podjąć pracę.
Ponieważ ich pobyt na terenie naszego kraju jest nielegalny, decyzją Sądu Rejonowego w Augustowie zostali umieszczeni w strzeżonym Ośrodku dla Uchodźców w Białymstoku, gdzie oczekują na decyzję Wojewody Podlaskiego o wydaleniu z kraju. Intensywne czynności zmierzające do zatrzymania kierowcy dodge’a trwają nadal.
(sierż. Paweł Jakubiak KPP Augustów)
                           
    
W minionym okresie (1.09. – 8.09.2008r.) na drogach powiatu augustowskiego nie odnotowano wypadków drogowych.
Augustowscy policjanci w okresie czasu od dnia 1.09.2008r. do dnia 8.09.2008r. zatrzymali 8 osób, które kierowały pojazdami będąc w stanie nietrzeźwości. Tym razem niechlubnym rekordzistą okazał się 37-letni mieszkaniec gm. Sztabin, którego patrol drogówki zatrzymał w dniu 7 września 2008 roku o godz. 16.40 w msc. Sztabin. Mężczyzna jechał Audi 100 z wynikiem ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

            dla e-Grajewo.pl
Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji
              w Augustowie     
                                                                                                                                                                       Komentarze (1)

A czy tym policjantom ktoś powiedział "dziękuję" - wątpię

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.