sobota, 29 stycznia 2022

Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 10675 wyświetleń

Kronika 997

 25.08.2008 r.
- o godzinie 1:44 dyżurny KPP w Grajewie został poinformowany o tym, że kierujący samochodem osobowym uderzył w opuszczone rogatki na przejeździe kolejowym przy ul. Piłsudskiego w Grajewie i odjechał w kierunku Augustowa. Policjanci ustalili, że kierujący samochodem marki Mercedes, obywatel Armenii nie zachował ostrożności podczas dojeżdżania do przejazdu kolejowego i najeżdżając na rogatki uszkodził je. Kierujący był trzeźwy, został ukarany mandatem karnym.

26.08.2008 r.

- o godzinie 8:15 mieszkaniec miejscowości Pieńczykowo poinformował dyżurnego KPP w Grajewie, że w nocy z 25/26.08.2008 r. złodzieje ukradli złom z łąki w pobliżu Pieńczykowa, tj. wannę żeliwną, grabarkę konną, siekiery, liny stalowe i inne rzeczy metalowe będące własnością trzech mieszkańców Pieńczykowa gm. Rajgród. Pokrzywdzeni oszacowali wartość strat na kwotę 300 zł, 150 zł i 270 zł. W wyniku podjętych przez policjantów działań odnaleziono rzeczy pochodzące z przestępstwa.
- o godzinie 13:32 na drodze nr 61 na wysokości miejscowości Sikora doszło do wypadku drogowego. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący samochodem Fiat Hymer mieszkaniec Niemiec, nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego, w wyniku czego uderzył w naczepę samochodu ciężarowego Man, którym kierował obywatel Estonii. Kierujący Fiatem Hymer z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala w Grajewie.
- o godzinie. 14.40 dyżurny KPP w Grajewie otrzymał informację, że na placu budowy nowej Komendy Powiatowej Policji w Grajewie przy ul. Wojska Polskiego znaleziono granat moździerzowy z okresu II Wojny Światowej. Niewybuch został zabrany z placu budowy przez saperów.

27.08.2008 r.

- o godz. 12.40 mieszkaniec Augustowa poinformował dyżurnego KPP o tym, że w Grajewie na ul. Kopernika zaistniała kolizja drogowa. Policjanci ustalili, że kierujący samochodem osobowym marki Seat, mieszkaniec Grajewa wykonując manewr skrętu w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, w wyniku, czego doprowadził do bocznego zderzenia z samochodem marki Skoda, kierowanym przez mieszkańca Augustowa. Kierujący byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.  ( FOTO )

28.08.2008 r.

- o godz. 2:45 dyżurny KPP został poinformowany o tym, że na terenie jednego z ośrodków wypoczynkowych w gm. Rajgród, chuligani wybili szybę w oknie domku letniskowego. Wartość szkody wyniosła 150 zł na szkodę ośrodka.
- o godz. 8:40 dyżurny KPP otrzymał zgłoszenie od pracownika sklepu przy ul. 9 PSK w Grajewie, że został zatrzymany mężczyzna, który dokonał kradzieży spirytusu o wartości 16,99 zł. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w kwocie.
- o godz. 21:40 na ul. Kopernika w Grajewie policjanci zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę kierującego rowerem. Badanie wykazało 2,56 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
   
Apel!
W związku ze zbliżającym się rokiem szkolnym apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i szczególną ostrożność w poruszaniu się po drogach. Pamiętajmy, że brawura, lekkomyślność, jak też nieświadomość istniejących zagrożeń skutkuje niejednokrotnie tragicznymi wydarzeniami. Aby ich uniknąć stosujmy się do przepisów ruchu drogowego, zawracajmy uwagę na pieszych – szczególnie dzieci, które niejednokrotnie pierwszy raz samodzielnie pokonywać będą drogę do i ze szkoły. Postarajmy się, aby ta „droga” była bezpieczna. Policjanci
z Komendy Powiatowej Policji w Grajewie, jak co roku czuwać będą nad bezpieczeństwem wszystkich mieszkańców naszego powiatu, szczególnie tych najmłodszych wyruszających w drogę do szkoły.


Wszystkim dzieciom życzymy zawsze bezpiecznej drogi!

mł. asp. Joanna Kiluk

Drogie Dzieci!

Drodzy Rodzice!

piątek, 28 stycznia 2022

Echa sesji Rady Miasta

piątek, 28 stycznia 2022

Rekrutacja do przedszkoli

Komentarze (1)

rowerkiem to łapią a jak jadą pijani samochodami to policji nie ma:P cóz na to poradzimy:P

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.