Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 13101 wyświetleń

Kronika 997

07.12.2007 r.
- o godzinie 14:40 w Grajewie na ul. Wojska Polskiego doszło do wypadku drogowego. Gdy świeciło się czerwone światło sygnalizacji, na przejście dla pieszych przy banku PKO SA, wtargnęła kobieta w zaawansowanej ciąży, mieszkanka gm. Szczuczyn i została potrącona przez samochód osobowy Toyota Yaris, jadący od strony Białegostoku. Kobietę przewieziono do Szpitala Ogólnego w Grajewie. W wyniku tej tragedii straciła dziecko.

08.12.2007 r.
- o godzinie 23:50 w Grajewie na ul. Kopernika zatrzymano mężczyznę, mieszkańca gm. Biała Piska, który kierował samochodem osobowym m-ki Daewoo Nexia, znajdując się w stanie nietrzeźwości (1,95‰ alkoholu w wydychanym powietrzu).

10.12.2007 r.
- o godzinie 06:30, ze na trasie Ruda – Ciemnoszyje doszło do kolizji drogowej. Kierujący samochodem osobowym m-ki Saab, mieszkaniec Białegostoku, jadąc w kierunku Grajewa, uderzył w tył nieoświetlonej przyczepki ciągnika rolniczego m-ki Ursus, kierowanego przez mieszkańca gm. Wąsosz. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym

- o godzinie 07:04 w Grajewie na ul. Przemysłowej doszło do wypadku drogowego. Kierujący samochodem osobowym m-ki Toyota Scarlet mieszkaniec Grajewa, potracił mężczyznę, który szedł prawym pasem w kierunku Wojewodzina, ciągnąc za sobą wózek. Mężczyzna z obrażeniami ciała został zabrany do szpitala w Grajewie. Kierujący samochodem był trzeźwy.

W związku z coraz częstszymi zdarzeniami drogowymi z udziałem pieszych apelujemy o szczególną ostrożność podczas poruszania się po drogach. Pogarszające się warunki atmosferyczne, szybko zapadający zmrok powodują, że piesi stają się mało widoczni. Aby uniknąć wielu zagrożeń, pamiętajmy o tym, że pieszemu nie wolno:
 Wchodzić ani wbiegać na jezdnię bezpośrednio przed nadjeżdżającym pojazdem. Nawet na przejściu dla pieszych!
 Wchodzić na jezdnię zza pojazdu lub przeszkody ograniczającej widoczność drogi.
 Przechodzić przez jezdnię w miejscu ograniczonej widoczności lub w pobliżu takiego miejsca, na przykład na zakrętach, wierzchołkach wzniesień.
 Przebiegać przez jezdnię nawet w miejscach wyznaczonych dla pieszych.
 Zatrzymywać się na jezdni lub bez uzasadnionej przyczyny zwalniać kroku podczas przechodzenia przez jezdnie lub torowisko.
 Wchodzić na tory, gdy zapory są opuszczone lub ich opuszczanie zostało rozpoczęte.
 Przechodzić przez jezdnię w miejscach, w których umieszczone są urządzenia zabezpieczające (np. łańcuchy oddzielające drogę dla pieszych lub chodnik od jezdni, nawet, jeśli są po drugiej stronie drogi.
Pamiętajmy ponadto, aby poza miastem na drodze, gdzie nie ma chodników, zawsze poruszać się lewą stroną drogi - tak, aby widzieć nadjeżdżające z przeciwka pojazdy. Posiadanie znaków odblaskowych w znacznej mierze może poprawić nasz bezpieczeństwo.


sierż. Joanna Kiluk

wtorek, 6 czerwca 2023

TEAM 4 - dwa kółka i kolejka

poniedziałek, 5 czerwca 2023

Kondolencje p. Wiolecie Zielińskiej

Komentarze (3)

aaaa widizalam wypdek z tym wozkiem akurat szlam do skzoly heh przykro mi;/;/

ja widzialam ta kobiee szkoda jej dziecka a z drugiej strony to ona sama wlazla pod samochod.)() czym ona myslala?

widzialem skutki wypadku ciagnika moja opinia jest taka ze karal wysokimi mandatami wszystkich rolnikow za brak swiatel......

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.