Wiadomości

  • 5 komentarzy
  • 12802 wyświetleń

Kronika 997

09.11.2007 r.

W nawiązaniu do informacji z dnia 27.10.2007 r. dotyczącej uszkodzenia autokaru, zaistniałego na ul. Kopernika w Grajewie informuję, iż policjanci naszej jednostki w wyniku prowadzonego dochodzenia ustalili siedmiu sprawców (6 osób pełnoletnich i jedną nieletnią), którzy dopuścili się obrzucania kamieniami autokaru przewożącego kibiców Wigier Suwałki. Chuliganom przedstawiono zarzuty z art. 288§1kk a wizerunki sześciu pełnoletnich sprawców zostaną przedstawione w lokalnych mediach.


Kronika 997

05.11.2007 r.

- o godzinie 13:30 na skrzyżowaniu ulic Krasickiego – Koszarowa doszło do kolizji drogowej. Kierujący samochodem m-ki Lublin mieszkaniec Rajgrodu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu
i doprowadził do zderzenia z samochodem m-ki Renault Laguna, którym kierował mieszkaniec Prostek. Kierujący byli trzeźwi. Sprawcę kolizji ukarano mandatem karnym.

06.11.2007 r.
- o godzinie 17:14 dyżurny KPP został poinformowany o tym, że w Grajewie na ul. Ełckiej na przejściu dla pieszych przy pizzerni Savona, kierujący pojazdem osobowym, prawdopodobnie typu Sedan (marka nieznana) jadąc od strony centrum miasta, uderzył w nogę przechodzącą przez jezdnię 16 – letnią mieszkankę Grajewa. Kierowca tego pojazdu uciekł z miejsca zdarzenia.
Apel – osoby będące świadkami tego zdarzenia, które widziały w/w samochód proszone są
o przekazywanie informacji Policji (nawet anonimowo). Kontakt z nr 997, 112 (z tel. komórkowych)

08.11.2007 r.
- o godzinie 15:45 w Grajewie na ul. Wojska Polskiego kierujący samochodem m-ki Ford Focus mieszkaniec Szczuczyna, jadąc od strony Białegostoku potrącił na przejściu dla pieszych mieszkankę Grajewa. Piesza doznała ogólnych potłuczeń. Kierowca samochodu był trzeźwy.
W powyższej sprawie prowadzone jest dochodzenie w kierunku art. 177§1 kk.

09.11.2007 r.
- o godzinie 08:35 na trasie nr 61 Grajewo – Rajgród w pobliżu miejscowości Bełda doszło do wypadku drogowego. Kierujący samochodem osobowym m-ki Fiat Uno mieszkaniec Rajgrodu prawdopodobnie wykonał nieprawidłowy manewr wyprzedzania i doprowadził do zderzenia
z nadjeżdżającym z przeciwka samochodem osobowym m-ki Opel Astra, kierowanym przez mieszkańca Łomży. W wyniku zdarzenia kierowcy samochodów, jak też dwie pasażerki Fiata Uno doznali obrażeń ciała.


Apel:

Okres jesienno – zimowy to czas, kiedy powinniśmy zachować szczególną ostrożność podczas poruszania się po drogach. Śliskie nawierzchnie, wcześnie zapadający zmrok, opady deszczu, śniegu, mgła sprzyjają powstawaniu wielu zagrożeń. Szczególną ostrożnością powinni wykazać się wszyscy uczestnicy ruchu drogowego zarówno kierujący jak i piesi. Osoby piesze stanowią w tym okresie szczególnie zagrożoną grupę uczestników ruchu drogowego. Nie zawsze oświetlone drogi, brak wyznaczonych miejsc do bezpiecznego poruszania się pieszych po drodze (zwłaszcza poza obszarami zabudowanymi) oraz nierzadko niewłaściwy sposób korzystania z dróg przez samych pieszych sprawia, że dochodzi do wielu potrąceń. W związku z coraz częstszymi zdarzeniami
z udziałem pieszych mającymi miejsce na ulicach naszego miasta apelujemy o przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa na drodze. Aby uniknąć wielu zagrożeń warto pamiętać
o tym, że pieszemu nie wolno:
 Wchodzić ani wbiegać na jezdnię bezpośrednio przed nadjeżdżającym pojazdem. Nawet na przejściu dla pieszych!
 Wchodzić na jezdnię zza pojazdu lub przeszkody ograniczającej widoczność drogi.
 Przechodzić przez jezdnię w miejscu ograniczonej widoczności lub w pobliżu takiego miejsca, na przykład na zakrętach, wierzchołkach wzniesień.
 Przebiegać przez jezdnię nawet w miejscach wyznaczonych dla pieszych.
 Zatrzymywać się na jezdni lub bez uzasadnionej przyczyny zwalniać kroku podczas przechodzenia przez jezdnie lub torowisko.
 Wchodzić na tory, gdy zapory są opuszczone lub ich opuszczanie zostało rozpoczęte.
 Przechodzić przez jezdnię w miejscach, w których umieszczone są urządzenia zabezpieczające (np. łańcuchy oddzielające drogę dla pieszych lub chodnik od jezdni, nawet jeśli są po drugiej stronie drogi.
Pamiętajmy ponadto, aby poza miastem na drodze, gdzie nie ma chodników, zawsze poruszać się lewą stroną drogi - tak, aby widzieć nadjeżdżające z przeciwka pojazdy. Posiadanie znaków odblaskowych w znacznej mierze może poprawić nasz bezpieczeństwo.

Przypominamy kierowcom o obowiązku jazdy na światłach mijania przez cały rok. Pamiętajmy, że podczas opadów oprócz świateł mijania należy używać również świateł przeciwmgielnych. Pamiętajmy o utrzymywaniu w czystości szyb, lusterek, kloszy świateł, jak też o dostosowaniu prędkości do istniejących warunków i sytuacji na drodze; o zachowaniu bezpiecznej odległości od pojazdu jadącego przed nami. Wart pomyśleć o zmianie opon na „zimowe”. Stosując się o tych wskazówek przyczynimy się do poprawy bezpieczeństwa swojego i innych!

 Uwaga!
W dniu 06.11.1007 r. na terenie byłej strzelnicy w Grajewie policjanci z tut. KPP znaleźli rower górski m-ki Delta. Osoba, której zaginał rower proszona jest o zgłoszenie się z dokumentami roweru do Komendy Policji w celu odebrania roweru.

sierż. Joanna Kiluk

piątek, 14 czerwca 2024

Gmina Grajewo rozbuduje wodociąg

Komentarze (5)

Brawo Policjanci - gdyby tak jeszcze namierzyć tych od 20 drzewek w "central parku" - łącznie z publikacją wizerunku i wysokością kary (najlepiej pieniężnej lub 150 godzin użytecznych publicznie) to byłby wielki sukces. My mieszkańcy Grajewa nie śledzimy postępowanań CBŚ - tu ważna jest taka skuteczność. Obsmarował sprayem mur szkoły - 100 godzin użytecznych publicznie (sprzątanie miasta), rzycił w autokar 200 godzin. Praca uczy wielu pokory - więzienie (hmm). BRAWO! Policjanci!!

do BOOK :najpierw zajrzyj se w kodeks karny poszukaj tego paragrafu i dopiero sie wypowiadaj na temat tych kolesi i ich kary zrobili to odpowiedza za to tam gdzie trzeba... kim jestes zeby jakies godziny wyznaczac na prace społeczno-publiczne tak ci to odpowiada to sam łap sie za takie rzeczy ...a pozatym nie znasz okolicznosci tej kamionki i celu to jednym slowem zamilcz /..

Tomek, idź się wyśpij albo doucz, ale to drugie chyba niemożliwe

jakim prawem chcecie przedstawiac wizerunki skoro jeszcze nic nie udowodniono?

DO ''cynk'' ty chyba kpisz albo o droge pytasz . AMOZE SIE UCZYSZ NA ULICY EŁCKIEJ. NIM CO KOLWIEK NAPISZESZ TO POMYSL 10 RAZY.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.