poniedziałek, 22 lipca 2024

Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 11363 wyświetleń

Kronika 997

30.04.2012 r.
Kolizje drogowe
O godz. 14:20 na ul. Piłsudskiego w Grajewie doszło do kolizji drogowej. Kierujący samochodem ciężarowym Scania, mieszkaniec gm. Olszewo Borki, uderzył w samochód Lublin, którym kierował mieszkaniec gminy Grajewo. Oba pojazdy jechały w stronę Szczuczyna. Do zderzenia doszło w chwili gdy kierujący Lublinem wykonywał manewr skrętu w lewo w ulicę Sportową. Sprawca kolizji ukarany został mandatem karnym 300 zł.

O godz. 15:30 doszło do kolejnej kolizji. Tym razem na ul. Kopernika w rejonie skrzyżowania z ulica Dworną. Kierujący Oplem mieszkaniec Białegostoku, jadąc w stronę Rajgrodu, nieprawidłowo wykonywał manewr cofania i najechał  na jadącego za nim Volkswagena Golfa, którym kierował mieszkaniec Ełku. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym w kwocie 300 zł.

1.05.2012 r.
Kolizja z udziałem zwierzęcia
O godz. 18;19 na trasie Wąsosz – Świdry Awissa doszło do kolizji ze zwierzęciem. Pod jadący ciągnik ursus wbiegła krowa. Zwierzę uderzyło w przód pojazdu i padło na miejscu.

3.05. 2012 r.
Wypadek motocyklisty
O godz. 17:05 mieszkaniec Grajewa poinformował dyżurnego o wypadku drogowym, do którego doszło na ulicy Sienkiewicza. Na miejsce zdarzenia natychmiast pojechali mundurowi. Tam wstępnie ustalili, że 25-letni mieszkaniec Grajewa, jadąc motocyklem kawasaki nie zachował należytej ostrożności i przewrócił się na prostym odcinku drogi. Mężczyzna nie miał kasku ochronnego oraz uprawnień do kierowania jednośladem. Z obrażeniami głowy karetką pogotowia przewieziony został do szpitala.  Badanie wykazało, że był trzeźwy.

Nietrzeźwa kierująca
O godz. 17:50 w miejscowości Kosówka policjanci ujawnili nietrzeźwą kobietę kierującą rowerem. Badanie stanu trzeźwości mieszkanki gminy Rajgród wykazało 1,9% alkoholu
w wydychanym powietrzu - informuje oficer prasowy KPP GrajewoUwaga! Policja apeluje o rozwagę!
    Do końca długiego weekendu majowego pozostało jeszcze dwa trzy dni, ale z dnia na dzień zwiększa się tragiczny bilans majówki na drogach. Z policyjnych statystyk wynika, iż od piątku 27.04.2012 r. do czwartku 3.05.2012 r. na polskich drogach doszło do 682 wypadków, w których zginęły 54 osoby a ponad 800 zostało rannych. Zatrzymano ponad 3700 pijanych kierowców. Przed nami powroty z majówki …
    Apelujemy więc o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, ostrożną jazdę i rozwagę za kierownicą, zwłaszcza podczas powrotów z majowego weekendu. Nadmierna prędkość, brawura, nieprawidłowe manewry drogowe, nieprzestrzeganie zasad ustępowania pierwszeństwa na drogach – to główne przyczyny wypadków!
    Zadbajmy o nasze bezpieczeństwo - przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego, pamiętajmy, że najważniejsze jest to, aby do celu dojechać bezpiecznie, a nie szybko!
Komentarze (1)

pozdrowienia dla motocyklisty szybkiego powrotu do zdrowia

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.