poniedziałek, 25 października 2021

Wiadomości

Kronika 997

04.04.2011

Kolizja z udziałem sarny

O godzinie 5:19 dyżurny został poinformowany, że na trasie 65 na odcinku drogi Ruda- Podlasek kierujący oplem – mieszkaniec gminy Grajewo, potrącił sarnę, która nagle wbiegła na jezdnię. Kierujący trzeźwy, nie odniósł żadnych obrażeń. Zwierzę padło na miejscu.

Uszkodzenie mienia.

O godzinie 6: 20 mieszkaniec gminy Grajewo poinformował dyżurnego, że w nocy z 3/4.04.2011 roku nieznany sprawca uszkodził mu opony w jego samochodzie m-ki Rover, który był zaparkowany przed jego posesje. Właściciel oszacował straty na kwotę około 500 zł. Natychmiast na miejsce pojechali policjanci wraz z psem patrolowo-tropiącym. Po około 15 min pies doprowadził policjantów do jednego z domów, gdzie przebywał 22-letni mężczyzna, który przyznał się do zniszczenia mienia.

Uszkodzenie samochodu

O godzien 13:07 dyżurny został poinformowany, że nieznany sprawca dokonał wybicia szyby w jego samochodzie m-ki nissan, który był zaparkowany przy ul. kolejowej w Grajewie. Wartość strat właściciel oszacował na kwotę 2240 zł.

Kolizja drogowa

O godzinie 15:13 dyżurny został poinformowany, że na Os. Południe w Grajewie doszło do kolizji drogowej. Policjanci ustalili, iż kierujący citroenem- mieszkaniec Grajewa nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu samochodem osobowym m-ki Rover, w wyniku, czego doszło do zderzenia. Wszyscy uczestnicy kolizji byli trzeźwi, nikt nie doznał obrażeń ciała. Sprawczyni kolizji została ukarana mandatem karnym.

05.04.2011

Nietrzeźwy rowerzysta

O godzinie 9:10 w miejscowości Szymany w gminie Grajewo policjanci zatrzymali do kontroli rowerzystę, 55- letniego mieszkańca gm. Grajewo. Okazał się, że kierujący jest w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało ponad 2, 5 promila alkoholu w organizmie.

Poszukiwany zatrzymany

Około godziny 11:29 w miejscowości Łoje policjanci zatrzymali 51-letniego mieszkańca gminy Grajewa, który był poszukiwany na podstawie Nakazu wydanego przez Sąd Rejonowy w Grajewie celem doprowadzenia do Aresztu Śledczego w Białymstoku.

06.04.2011

Kradzież sklepowa

O godzinie 11.45 pracownik sklepu przy ul. Dwornej w Grajewie poinformował dyżurnego, że ujął sprawcę kradzieży. Policjanci na miejscu ustalili, iż sprawcą kradzieży jest mieszkaniec Grajewa, który ukradł artykuły spożywcze na kwotę 1, 79 zł. Mężczyzna został ukarany mandatem, karnym.

Nietrzeźwy kierujący

O godzinie 21: 30 policjanci na trasie Ruda- Kacprowo zatrzymali do kontroli kierującego hondą. Okazało się, że 38-letni mieszkaniec powiatu białostockiego jest w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało ponad 1, 5 promila alkoholu. Teraz za swoje postępowanie mężczyzna odpowie przed sądem.

07.04.2011

Oszustwo internetowe

O godzinie 14: 05 mieszkaniec Grajewa poinformowała dyżurnego, że w dniu 4 lutego 2011 roku za pośrednictwem internetu zakupił wkłady do golarki wartości 25 zł i do dnia dzisiejszego zamówionego towaru nie otrzymała jak i również nie zwrócono mu pieniędzy.

Zderzenie osobówki z pociągiem

Do zdarzenia doszło tuż przed godziną 15: 00 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Mierucie. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że kierowca audi jechał w stronę Grajewa.  Najprawdopodobniej nie zdążył wyhamować i wjechał na tory. W tym momencie uderzył w niego rozpędzony pociąg relacji Ełk –Katowice. Siła uderzenia był tak duża, że zepchnęła osobówkę do rowu znajdującego się w pobliżu torów. Zarówno 59-letni kierowca jak i pasażerowie pociągu nie odnieśli żadnych obrażeń.

08.04.2011

Wypadek przy pracy

O godzinie 9: 45 dyżurny został poinformowany przez dyspozytorkę pogotowania ratunkowego, że w Grajewie przy ul. Dwornej na terenie budowy jeden z pracowników spadł z rusztowania w wyniku, czego doznał urazu kręgosłupa.

Kradzież sklepowa

O godzinie 12: 30 pracownik sklepu przy ul. Dwornej w Grajewie poinformował dyżurnego, że ujął sprawcę kradzieży. Policjanci na miejscu ustalili, iż sprawczynią kradzieży jest mieszkanka Grajewa, która ukradła artykuły spożywcze na kwotę 7 zł. Kobieta została ukarana mandatem karnym.

09.04.2011

Kradzież z włamaniem

O godzinie 7: 22 mieszkaniec Grajewa poinformował dyżurnego, iż nieznani sprawcy dokonali kradzieży z włamaniem do komisu znajdującego się w miejscowości Koszarówka, skąd ukradli min. akumulatory, opony itp. Wartość strat właściciel oszacował na kwotę 1000 zł

Kradzież samochodu

O godzinie 7: 25 dyżurny został przez mieszkańca Grajewa, że w nocy z 8/9.04.2011 roku złodzieje ukradli mu samochód m-ki Honda CRV kol. czarnego, rok. 2010, który zaparkowany był na parkingu przy ul. Konstytucji 3-go Maja w Grajewie. Wartość strat właściciel oszacował na kwotę 100 tys. złotych.

Kolizja drogowa

O godzinie 14: 03 dyżurny został poinformowany, że w Grajewie przy ul. 9 PSK doszło do kolizji drogowej. Policjanci ustalili, iż kierujący oplem- mieszkaniec Grajewa nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku, czego uderzył w renaulta. Wszyscy uczestnicy kolizji byli trzeźwi, nikt nie doznał obrażeń ciała. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

10.04.2011

Kolizja drogowa

O godzinie 9: 44 dyżurny został poinformowany, że w Grajewie na skrzyżowaniu ulic Krasickiego i Koszarowej doszło do kolizji drogowej. Policjanci ustalili, iż kierujący skodą- mieszkaniec Grajewa nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, w wyniku, czego uderzył w fiata. Wszyscy uczestnicy kolizji byli trzeźwi, nikt nie doznał obrażeń ciała. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

Nietrzeźwy kierujący

O godzinie 11: 10 policjanci w miejscowości Mierucie zatrzymali do kontroli rowerzystę. Okazało się, że 52-letni mieszkaniec gminy Grajewo jest w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało ponad 2, 5 promila alkoholu. Teraz za swoje postępowanie mężczyzna odpowie przed sądem.

KPP w Grajewie

 

 

poniedziałek, 25 października 2021

Kronika 997 - Ełk

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.