Wiadomości

Kronika 997

21.02.2011

Kradzież pieniędzy

Około godziny 10.00 do drzwi 74- letniej mieszkanki Grajewa zapukała kobieta, która podała się za pracownicę PCK.Powiedziała, że przyniosła w prezencie koc. Niczego niepodejrzewająca 74-latka wpuściła ją do środka. Wtedy kobieta poprosiła starsza panią o pokazanie banknotu, którego numer seryjny rozpoczyna się na literę „D”. Właścicielka mieszkania wyjęła z szafki oszczędności i zaczęła szukać właściwego banknotu. W tym czasie rzekoma pracownica PCK wykorzystując nieuwagę 74-latki zabrała z szafy schowane pieniądze i wyszła. Łupem oszustki padło 2300 dolarów. Gdy gospodyni zorientowała się, że schowane w szafie pieniądze zniknęły natychmiast powiadomiła o zdarzeniu grajewskich funkcjonariuszy.

Kradzież telefonu

O godzinie 12.50 mieszkanka Grajewa poinformowała, że na ul. Zielonej zgubiła telefon komórkowy wartości około 150 zł.

Kolizja drogowa

O godzinie 14.42 dyżurny został poinformowany, że na ul. Koszarowej doszło do kolizji drogowej. Policjanci ustalili, iż kierujący passatem – mieszkaniec Prostek nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i uderzył w seata, którym kierował mieszkaniec Grajewa. Wszyscy uczestnicy kolizji byli trzeźwi, nikt nie doznał obrażeń ciała. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

22.02.2011

Nielegalny alkohol

O godzinie 12.20 policjanci z Wydziału Kryminalnego i dzielnicowi Komendy Powiatowej Policji w Grajewie przeprowadzili działania zmierzające do ograniczenia nielegalnej produkcji wyrobów alkoholowych. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że 61 – letni mężczyzna oraz dwie kobiety w wieku 31 i 40 lat najprawdopodobniej posiadają nielegalne wyroby alkoholowe. Po sprawdzeniu okazało się, że w obu mieszkaniach było łącznie ponad 12 litrów alkoholu, blisko 220 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy oraz przedmioty świadczące o rozlewaniu alkoholu tj. puste butelki, kapsle, lejek. Za posiadanie i wytwarzanie alkoholu bez wymaganego pozwolenia grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do jednego roku.

Kolizja drogowa

O godzinie 12.28 dyżurny został poinformowany, że na skrzyżowaniu ulic Ełckiej i Mickiewicza doszło do kolizji drogowej. Policjanci ustalili, iż kierujący skodą – mieszkaniec Grajewa nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i uderzył w peugeota, którym kierował mieszkaniec gminy Prostek. Wszyscy uczestnicy kolizji byli trzeźwi, nikt nie doznał obrażeń ciała. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

Kolizja drogowa

O godzinie 12.48 dyżurny został poinformowany, że na ulicy Kopernika doszło do kolizji drogowej. Policjanci ustalili, iż kierujący mercedesem – mieszkaniec gminy Grajewo nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego i uderzył w samochód ciężarowy, którym kierował mieszkaniec miejscowości Sokołów Podlaski. Wszyscy uczestnicy kolizji byli trzeźwi, nikt nie doznał obrażeń ciała. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

Kolizja drogowa

O godzinie 13.15 dyżurny został poinformowany, że na ulicy Kopernika doszło do kolizji drogowej. Policjanci ustalili, iż kierujący mercedesem – mieszkaniec Grajewa nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego i uderzył w daewoo, którym kierowała mieszkanka Rajgrodu. Wszyscy uczestnicy kolizji byli trzeźwi, nikt nie doznał obrażeń ciała. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

Osoba poszukiwana

O godzinie 17.45 na Os. Południe w Grajewie policjanci zatrzymali 18- letniego mieszkańca Grajewa, który był poszukiwany na podstawie Nakazu Doprowadzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Grajewie celem doprowadzenia do Izby Dziecka.

23.02.2011

Nietrzeźwy kierujący

O godzinie 0.30 na trasie Żebry-Czerwonki policjanci zatrzymali do kontroli 22- letniego mieszkańca gm. Wąsosz. Okazało się, że kierujący jest w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało ponad 2, 2 promila alkoholu w organizmie.

Kolizja drogowa

O godzinie 12.35 dyżurny został poinformowany, że na ulicy Piłsudskiego doszło do kolizji drogowej. Policjanci ustalili, iż kierujący passatem mieszkaniec powiatu augustowskiego nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego i uderzył w naczepę samochodu ciężarowego, którym kierowała mieszkanka Tłusina. Wszyscy uczestnicy kolizji byli trzeźwi, nikt nie doznał obrażeń ciała. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

24.02.2011

Kradzież z włamaniem do piwnicy

O godzinie 11.40 mieszkaniec Grajewa poinformowała, że w okresie czasu od 16.02-24.02.2011 r. złodziej ukradł przetwory. Wartości oszacował straty na kwotę 300 zł.
KPP w Grajewie

 

poniedziałek, 18 października 2021

Trwa wymiana antenowych nadajników telewizji naziemnej

poniedziałek, 18 października 2021

Sołectwo Pieńczykowo uhonorowane

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.