Wiadomości

Kronika 997

13.12.2010

Kradzież sklepowa

O godzinie 15.40 dyżurny został poinformowany, że w sklepie przy ul. 9 PSK miała miejsce kradzież sklepowa. Na miejscu policjanci ustalili, iż mieszkaniec Grajewa ukradł artykuły spożywcze na kwotę ok. 30 zł. Sprawca kradzieży został ukarany mandatem karnym.

Nietrzeźwy kierujący

O godzinie 17.32 na trasie Kędzierowo - Bagienice policjanci zatrzymali do kontroli samochód osobowy m- ki Hyundai. Okazało się, że kierujący 49- letni mieszkaniec gminy Wąsosz, był pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało ponad 1,1 promila alkoholu w organizmie.

14.12.2010

Kolizja drogowa

O godzinie 9.00 dyżurny został poinformowany, że w Grajewie na ul. Elewatorskiej doszło do kolizji drogowej. Policjanci na miejscu ustalili, iż kierujący  samochodem m – ki Rover, mieszkaniec Grajewa, nie zachował należytej ostrożności podczas wykonywania manewru cofania i uderzył w zaparkowany samochód  m-ki Volkswagen. Kierujący trzeźwy. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym. Właściciel volkswagena, mieszkaniec Grajewa również został ukarany mandatem karnym za parkowanie w miejscu niedozwolonym.

Kolizja drogowa

O godzinie 9.46 dyżurny został poinformowany, że w Grajewie na ul. Piłsudskiego doszło do kolizji drogowej. Policjanci na miejscu ustalili, iż kierujący fordem mieszkaniec gminy Pisz, nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego i najechał na skodę, którym kierował mieszkaniec Pisza. Z kolei ten uderzył w volvo, którym kierował mieszkaniec gm. Szczuczyn. Wszyscy uczestnicy kolizji byli trzeźwi, nikt nie doznał obrażeń ciała. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

Oszustwo internetowe

O godzinie 12.20 mieszkaniec Grajewa zgłosił, że zostało popełnione na jego szkodę oszustwo internetowe. Mężczyzna za pośrednictwem strony internetowej zakupił aparat fotograficzny i do dzisiejszego dnia nie otrzymał przesyłki, jakteż nie zwrócono mu zapłaconej wcześniej kwoty.

Policja apeluje

Jak ustrzec się przed oszustami internetowymi?? Oto kilka ważnych rad, o których należy pamiętać przy transakcjach internetowych:

1. Należy zachować większą czujność przeważnie przy tzw. „super okazjach”. Nie zawsze to co na zdjęciu musi wyglądać tak samo w rzeczywistości, lub jest nabyte przez sprzedającego w sposób legalny. Warto sprawdzić sprzedającego, jego opinie na innych aukcjach, ale także dzwoniąc na podany przez niego nr telefonu.

2. Nie warto się spieszyć podczas licytacji i lepiej poczekać do końca aukcji za nim się przeleje pieniądze na podany rachunek. Warto sprawdzić czy e-mail pochodzi od rzeczywistego sprzedającego.

3. Nie należy brać udziału w transakcjach po za aukcją szczególnie w przypadku zagranicznych serwisów aukcyjnych.

4. Warto sprawdzić czy sprzedawca umożliwia opłatę przy odbiorze towaru, to zwiększa jego wiarygodność

5. Należy chronić swoje dane osobowe i hasła dostępu.

6. W razie jakichkolwiek wątpliwości warto jest się skontaktować z obsługą portalu aukcyjnego.

Jeżeli już stałeś się ofiarą oszustwa internetowego, poinformuj jak najszybciej administratorów ds. bezpieczeństwa danego serwisu oraz po zebraniu dokumentów związanych z transakcją zgłoś się na policję.

Kradzież sklepowa

O godzinie 16.10 dyżurny został poinformowany, że w sklepie przy ul. Dwornej miała miejsce kradzież sklepowa. Na miejscu policjanci ustalili, iż mieszkanka Grajewa ukradła artykuły spożywcze na kwotę ok. 20 zł. Sprawczyni kradzież została ukarana mandatem karnym.

16.12.2010

Nielegalny alkohol

Policjanci z Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą KPP w Grajewie w  jednym z mieszkań w gminie Grajewo ujawnili aparaturę do wyrobu alkoholu oraz 46 litrów  tzw. zacieru. Mieszkaniec gminy Grajewo za nielegalny wyrób alkoholu odpowie przed Sądem.

17.12.2010

Osoba poszukiwana

O godzinie 9.30 policjanci zatrzymali 16 - letniego mieszkańca Grajewa, który był poszukiwany na podstawie Nakazu wydanego przez Sąd Rejonowy w Grajwie celem doprowadzenia do ośrodka szkoleniowo – wychowawczego.

Kolizja drogowa

O godzinie 11.09 dyżurny został poinformowany, że w Grajewie na ul. Dolnej doszło do kolizji drogowej. Policjanci na miejscu ustalili, iż kierujący golfem - mieszkaniec Grajewa nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i uderzył w fiata, którym kierował również mieszkaniec Grajewa. Kierujący trzeźwy. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

19.12.2010

Kradzież telefonu komórkowego

O godzinie 14.00 dyżurny został poinformowany, że w dniu 18.12.2010 roku prawdopodobnie w sklepie przy ul. Piłsudskiego w Grajewie, nieznany sprawca wykorzystując nieuwagę mieszkanki Grajewa, ukradł jej telefon komórkowy wartości 200 zł.

Uwaga - kieszonkowcy !!!!

Okres wzmożonych zakupów w okresie przedświątecznym, jest okresem wzmożonej też działalności kieszonkowców. Pracują zazwyczaj w grupie, rzadko decydując się na działania pojedynczo. Dogodne warunki stwarzają im miejsca - duże skupiska ludzi, takie jak komunikacja publiczna, obiekty handlowe, targowiska.

Wykorzystują zamieszanie i tłok, często sami go wywołują aby ułatwić sobie działanie.

Aby skutecznie uchronić się przed kieszonkowcem należy pamiętać o kilku zasadach, które zminimalizują ryzyko stania się ofiarą złodzieja:

-torebkę trzymaj przed sobą, przyciskając ja ramieniem, nie może zwisać swobodnie,
-nie noś wartościowych rzeczy i portfela w reklamówkach – łatwo je przeciąć,
-w torebce pieniądze, dokumenty, klucze chowaj w przegródce z dodatkowym zapięciem,
-płacąc staraj się, aby nikt nie widział zawartości Twojego portfela, pinu do karty płatniczej,
-wybierając się na zakupy nie trzymaj pieniędzy w jednym miejscu,
-w miejscach publicznych pamiętaj o zapięciu marynarki i płaszcza, szczególnie gdy ręce masz zajęte np. bagażem,
-nie noś portfela w tylnej kieszeni spodni, w zewnętrznych kieszeniach płaszcza lub kurtki.
JEŻELI STAŁEŚ SIĘ OFIARĄ KIESZONKOWCA

1. Natychmiast udaj się do najbliższej jednostki Policji.

2. Pamiętaj im dłużej będziesz zwlekać, tym trudniej będzie złapać sprawcę Policji. Pomyśl, że może on okraść inne osoby.

3. Zachowuj spokój, skoncentruj się na rzeczowym opisaniu szczegółów zdarzenia, które mogą mieć znaczenie dla postępowania Policji.

Kolizja drogowa

O godzinie 15.16 dyżurny został poinformowany, że w Rajgrodzie na ul. Warszawskiej doszło do kolizji drogowej. Policjanci na miejscu ustalili, iż kierujący mercedesem obywatel Litwy, w trakcie wykonywania manewru wymijania zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z volvo którym, kierował obywatel Rosji. Wszyscy uczestnicy kolizji byli trzeźwi, nikt nie doznał obrażeń ciała. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

Nietrzeźwy kierujący

O godzinie 18.04 w gminie Wąsosz policjanci zatrzymali do kontroli hondę. Okazało się, że kierujący 31 - letni mieszkaniec gminy Grajewo był pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało ponad 1,1 promila alkoholu w organizmie.

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.