środa, 17 kwietnia 2024

Wiadomości

  • 5 komentarzy
  • 12779 wyświetleń

Kronika 997

15.02.2010

Poniedziałkowe kolizje

Dzisiaj na terenie Grajewa zaistniały trzy kolizje drogowe. Do pierwszej doszło o godzinie 8:10 na ul. Konstytucji 3 – go Maja. Kierowca volkswagena, mieszkaniec Grajewa nie zachował bezpiecznej odległości od toyoty i doprowadził do zderzenia z autem. Druga kolizja miała miejsce o godzinie 10:00 na ul. Przemysłowej. Mieszkaniec Grajewa kierując oplem nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego i zderzył się z renaultem. Do trzeciej kolizji doszło na ul. Szkolnej. Kierowca samochodu ciężarowego, mieszkaniec gm. Choroszcz nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu w trakcie wymijania autokaru i doprowadził do zderzenia. Wszyscy trzej sprawcy kolizji zostali ukarani mandatami.

Zatrzymana sprawczyni kradzieży

Policjanci z Radziłowa zatrzymali 18- letnią mieszkankę gm. Radziłów, która dokonała kradzieży telefonu komórkowego o wartości 500 zł na szkodę mieszkańca gm. Grajewo.

16.02.2010

Kolizja na Dolnej

Przed godziną 15:00 na ul. Dolnej w Grajewie doszło do kolizji drogowej. Kierowca passata, mieszkaniec Grajewa nie zachował należytej ostrożności podczas manewru cofania i doprowadził do zderzenia z golfem, którym kierował również mieszkaniec Grajewa. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.

Kradzież mienia

Po godzinie 18:00 dyżurny został poinformowany, że w sklepie przy ul. Piłsudskiego doszło do kradzieży. Przybyli na miejsce zdarzenia policjanci ustalili, że sprawcą kradzieży jest mieszkaniec Grajewa, który ukradł artykuł przemysłowy wartości 49,55 zł.

Osoba Poszukiwana

O godzinie 20:30 policjanci zatrzymali nieletniego mieszkańca Grajewa, który był poszukiwany na podstawie nakazu wydanego przez sąd Rodzinny i Nieletnich celem doprowadzenia do PID w Białymstoku.

Nietrzeźwy sprawcą kolizji

Dyżurny został poinformowany, że na drodze Radziłów – Słucz doszło do kolizji drogowej. 60- letni mieszkaniec gm. Radziłów kierując zaprzęgiem konnym spowodował kolizję z toyotą, którą kierował mieszkaniec gm. Radziłów, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia. Policjanci zatrzymali mężczyznę. Okazało się, że 60 - latek był pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna za swój czyn odpowie przed sądem.

17.02.2010

Osoba poszukiwana

O godzinie 11:30 w Grajewie policjanci zatrzymali poszukiwanego na podstawie nakazu wydanego przez sąd celem doprowadzenia do zakładu karnego.

18.02.2010

Kolizje drogowe

Dzisiaj doszło do trzech kolizji drogowych. Dwie miały miejsce na terenie Grajewa, jedna w powiecie. Pierwsza kolizja zaistniała na ul. Kolejowej. Mieszkanka gm. Rajgród nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu podczas zmiany pasa ruchu i uderzyła w renault, którym kierował mieszkaniec Grajewa. Do drugiej kolizji doszło na trasie Wąsosz – Bagienice. Kierująca fiatem, mieszkanka gm. Wąsosz nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze wykonując manewr wymijania uderzyła w opla, którym kierował mieszkaniec gm. Wąsosz. Trzecia kolizja zaistniała na ul. 11 – go Listopada w Grajewie. Mieszkaniec Grajewa, kierując mercedesem nieprawidłowo wykonał manewr omijania i zderzył się z toyotą, którą kierował mieszkaniec Szczuczyna. Wszyscy sprawcy kolizji zostali ukarani mandatami.

wtorek, 16 kwietnia 2024

Ruszyły patrole motocyklowe

Komentarze (5)

Jedynym suwerenem naszego bezpieczeństwa jest Policja.Od pewnego czasu coraz częściej słyszymy o napaści na policjantów podczas ich interwencji.Społeczeństwo nie może dać przyzwolenia na tego typu chuligańskie ,bandyckie zachowania wyrzutków społeczeństwa.Czy nie najwyższa pora zmienić ustawę o Policji dajac policjantowi większe uprawnienia w użyciu broni i środków przymusu bezpośredniego?Potępiajmy z cała stanowczością bandytów którzy dopuszczają się napaści na policjantow.Z poważaniem

może to ty jesteś wyrzutkiem społeczeństwa ?

Uderz w stół a nożyce sie odezwą.Podtrzymuje to co napisałem wcześniej i dodam że w pełni popieram pomysł podniesienia kary za napaść na policjanta z 1 roku do lat 5 bez możliwości zawieszenia kary i objęcia ta karą osoby od 16 roku życia.Może to ostudzi zapędy młodych chuliganów.A tak wogóle to wszelkiego rodzaju napady z uszkodzeniem ciała powinny byc bezwzględnie karane kara więzienia bez zawieszenia.Powinno wrócić się do czasów kiedy w szkole uczeń miał więcej obowiązków niż praw.Należy bezwzględnie podnieść prestiż i nadać większe prawa nauczycielom w wychowywaniu uczniów.Bo tam właśnie czyli w szkołach wykluwa się to zło.

do XYZpewnie również popieraż bicie ludzi na komędzie pięscio w twarz może to ty jesteśtym policjantem i teraz boisz się żebys sam nie oberwał

Obywatel który nie wchodzi w konflikt z prawem nie jest zatrzymywany bezpodstawnie i bity na komendzie jak to napisałes pięscią w twarz.To po pierwsze.Po drugie policjant powinien mieć prawo uzycia broni i środków przymusu bezpośredniego w sytuacji określonej kodeksem prawnym bez obawy że pózniej będzie musiał pisac tony wyjaśnień i będzie oskarżony o przekroczenie uprawnień.To potencjalni chuligani i bandyci powinni sie bac i mieć świadomośc że w określonych sytuacjach policjant będzie miał prawo do użycia wszystkich możliwych środków do obrony siebie lub obywateli w sytuacji zagrożenia życia lub mienia.I tyle na ten temat.Nie jestem policjantem bo pewnie gdybym nim był to dawno odpowiadałbym za użycie broni.Życzę pilicjantom zdrowia , odporności psychicznej i sukcesów w zwalczniu chuligaństwa.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.