niedziela, 26 września 2021

Wiadomości

  • 19 komentarzy
  • 10715 wyświetleń

Kradzieże na os. Południe

5 grudnia br. na os. Południe w Grajewie miały miejsce włamania do mieszkań.

Dyżurnemu grajewskiej Policji zgłoszono kradzież złotej biżuterii (pierścionków) z mieszkania w bloku nr 31 na os. Południe, straty oszacowano na ok. 1000 zł. W drzwiach przewiercono zamki, złodzieje splądrowali pomieszczenia. Sąsiedzi nie zauważyli nic podejrzanego i nic nie słyszeli, chociaż kradzież miała miejsce w ciągu dnia, między godz. 9.00 a 12.00. 

Do kolejnego zdarzenia doszło w tym samym dniu i na tym samym osiedlu, w bloku 47. Tu zginęły pieniądze.

Policja prowadzi postępowanie w sprawach, na razie złodziej nie jest znany, być może przestępstwa dopuściła się ta sama osoba lub kilka osób. 

 

***
Zauważysz, że dzieje się coś niepokojącego, ktoś obserwuje Twój dom lub obca osoba kręci się bez celu po okolicy – wezwij Policję!
Gdy już dojdzie do włamania:
- powiadom niezwłocznie Policję,
- nie rób porządków, nie sprzątaj i nie staraj się przeglądać rzeczy, w ten sposób zacierasz ślady i utrudniasz pracę Policji,
- jeśli widziałeś uciekających sprawców zapamiętaj jak najwięcej cech charakterystycznych osoby (wygląd zewnętrzny, ubiór) lub pojazdu (marka, numer rejestracyjny, kolor).


 

Komentarze (19)

To już przestaje być Śmieszne!!

Zacznijcie łapać bo to juz ku*** nie robi sie śmieszne rok czasu i robią co chcą w biały dzień !! Moze to ktoś z policji jak nic jeszcze nie zrobili

ludzie chwalą się swoim dobytkiem i pokazują znajomym gdzie maja swoje (skarby) a potem się dziwią że ich okradają!!! moim zdaniem to nikt obcy nie poszedł ,musiał wiedziec gdzie i u kogo co jest ,przeciez nie pujdzie do biedaka bo tam nic nie będzie do ukradnięcia!!! ludzie trochę ostrożności nie zaszkodzi nie chwalcie się wszystkim co macie !!! zachowajcie to dla siebie a nie bedziecie mieli takich problemów

Dziwna sprawa, naprawdę nie jeden mieszkaniec się nad tym zastanawia. O co w tym wszystkim chodzi. Czy oni są bezkarni , czy co?

jest seria włamań w Grajewie, mam nadzieję, że policja przestane umarzać sprawy i złapie włamywaczy, a co do tego, że ludzie się chwalą swoim dobytkiem, to bzdura!! ludzie okradzeni w Grajewie, wcale się niczym nie odróżniali z tłumu, nie byli bardzo bogaci, byli przeciętni... i już na pewno nie chwalili się niczym, to nie kwestia ostrożności, po prostu nie wyciąga się łap po cudze i tyle!!!

za dużo już tych kradzieży.........

Może by Grajewianka z ortografii i gramatyki trochę się poduczyła ?

naprawdę to już przesada aż strach zostawić mieszkanie puste

Ostatnio zdarza sie ze ktoś chodzi rano po klatach i za klamki łapią

No to sa jaja doslownie chodza i sie wlamuja nie wiadomo ilu ich jest itp mozna przypuszczac ze dwoch jeden czatuje drugi okradna ale poco wpuszczac obce osoby do klatki glupota ludzka jest jak sie wychodzi i sie drzwi od klatki nie zamyka za soba a duzo ludzi tak robi bo mieszka albo w chlewie albo snopkiem podpiera i przez wlasna glupote to sie dzieje PAMIETAJCIE ZAMYKAJCIE DRZWI ZA SOBA BO MOGA WEJSC I DO CIEBIE ps: sie nie zdzwie nawet jak bandyci sa z poza grajewa a jakis mieszkaniec miasta daje cynk im bo w ciemno napewno nie ida sobie od tak jak w przypadku wyzej ze trafili na bizuterie i pieniadze przez przypadek bo nie kazdego stac na oszczednosci duze. a po zlapaniu ich Kara jak kiedys ŁAPY Obciac rowno z lokciami tak zeby se sam dupy nie mogl wytrzec nieroby spoleczne zeruja na ludziach co musza ciezko pracowac a kysz

Przydałby się elektroniczny "portier", kamera rejestrująca kręcących się przed blokiem. Dostępna tylko dla uprawnionych osób w razie kradzieży, pobicia , uszkodzenia samochodu itd. Taka "czarna skrzynka" nagrywająca jak w samolocie w trybie nowe zdarzenia w miejsce tych najstarszych już nie potrzebnych.

a monitoring dwie kamery pilnujace wejśćdo klatek bloku może nad tym pomyśleć

jestem jednym z tych okradzionych -wcale wielkiego majątku nie miałem .Zona pierscionki ,łańcuszek, jakieś zwykłe srebro -nawet grosika u nas w domu nie było i co weszli do zwykłych roboli .Teraz mamy tylko obrączki

Moze to cygani, ostatnio rozdawali breloczki z GPRSem

do grajewianina,Ty uczysz żeby ktoś nauczył sie ortografii,ale napewno piszę się oddzielnie, wstyd.

za dużo już tego

Do ,,Grajewianina,, : Zgadzam się,żeby karać,ale aż tak drastycznie,żeby ręce obcinać?Dla mnie kradzież to kradzież:czy ukradł grosz czy milion,albo też np. dziecko ukradło ze sklepu bułkę czy batonika.I co,też dziecku ręce uciąć?Tylko nie mów mi,że przesadzam.Karać po prostu bezwzględnie,tylko kompletne odosobnienie,o suchym chlebie i wodzie...Zero tv i internetu,zero wychodzenia na tzw. spacerniak,zero odwiedzin rodziny...Wtedy jeden z drugim by się zastanowił,zanim by sięgnął po nie swoje...

Zamykanie drzwi za sobą niewiele daje, bo na centrum w bloku 24 wybili szybkę by wejść na klatkę schodową bez klucza i dzwonienia po ludziach.

Dajcie ludziom zarobić to nie będą kraść !

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.