sobota, 21 maja 2022

Kraj

Kradną elektronarzędzia

Włamał się do domu. Zabrał elektronarzędzia i biżuterię. Wpadł, bo na miejscu włamania zostawił…swój portfel. Sprawcę zatrzymali policjanci.

Wczoraj tuż przed godziną 8:00 policjanci z Wasilkowa zostali powiadomieni o włamaniu do jednego z domów w podbiałostockich Zaściankach. Właściciele stwierdzili, że włamywacz zabrał z piwnicy elektronarzędzia, a z pomieszczeń mieszkalnych biżuterię. Pracujący nad zabezpieczeniem śladów policjanci znaleźli z domu portfel nie należący do żadnego z domowników. Okazało się,  że w środku był między innymi dowód osobisty, którego właścicielem jest 19-letni mieszkaniec Zaścianek. Kwestią czasu było tylko ustalenie gdzie w danej chwili jest młodzieniec. Policjanci zatrzymali go w jego domu. Odnaleźli tam także część skradzionych od sąsiada elektronarzędzi. Do pozostałych rzeczy schowanych w krzakach niedaleko posesji, do której włamał się sprawca, doprowadził użyty w działaniach pies służbowy.

Podczas przesłuchania 19-latek przyznał się, że w połowie maja już raz włamał się do tego samego domu. Wtedy ukradł laptopa, portfel i kosmetyki. Sprawca usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Zgodnie z kodeksem karnym za to przestępstwo grodzi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna już wcześniej notowany był między innymi za włamanie do pojazdu.  - www.podlaska.policja.gov.pl

Kradną wiertarki i szlifierki!

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.