sobota, 28 maja 2022

Wiadomości

  • 40 komentarzy
  • 14287 wyświetleń

Korki w mieście

Kierowcy przejeżdżający przez główne skrzyżowanie w Grajewie z pewnością zauważyli, iż ruch drogowy jest utrudniony. Zmiana organizacji spowodowała, iż w centrum miasta tworzą się korki. Dodatkowo na ul. Piłsudskiego prowadzony jest remont nawierzchni drogi. Działaniem, które także tamuje ruch uliczny jest przetaczanie wagonów np. z drewnem.


Czy zmiany posłużyły usprawnieniu ruchu drogowego?

fot. e-Grajewo.pl
 
 
Policja informuje i prosi o zachowanie ostrożności:
- Jadącym trasą 61 (Łomża - Augustów) światła zapalają się bezkolizyjnie. W momencie, gdy kierowcy z jednego kierunku mają zielone światło, z przeciwnego stoją, potem - odwrotnie.
- Pojazdom jadącym trasą 65 (Białystok - Ełk) w obu kierunkach zapalają się razem 4 światła zielone. 2 na wprost i 2 lewoskręty.
- Skręcający w lewo z trasy 65 muszą ustąpić pierwszeństwa jadącym z przeciwka, a potem uważać na pieszych.
Zmiany w organizacji ruchu mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa zarówno kierowców jak i pieszych.

Zachowaj szczególną ostrożność i zwracaj uwagę na obowiązujące znaki drogowe.
 

Komentarze (40)

korki do rzeki, korki do lidla. premie dla przesoow GDDKiA

Może to i utrudnienie,ale jak jeżdżę codziennie tym skrzyżowaniem to nie widzę ułatwienia dla skręcającym''bez strzałek''.A te wcześniejsze kolizje są spowodowane nie zmianą świateł a zwykłą bezczelnością kierowców.Jak nie dasz rady jeden z drugim to się nie pchaj.Tylko komentarze typu;;bo zmienili;;są przykładem jacy oni kierowcy.

tragedia te nasze dzisiejsze swiatła!!

Raczej po tej zmianie organizacji świateł jest o wiele gorzej lepiej bylo wcześniej przed zmiana. Ale coz to jest tylko grajewo wszystko robia coraz gorzej.

"Zmiana w organizacji ruchu mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drodze zarówno kierowców jak i pieszych". To chyba jakiś żart. Nie sądzicie? Przez te ich "usprawnienie" ruchu zwiększy się tylko ilość wypadków i stłuczek.

Zmiana organizacji ruchu nie przyczyniła się w jakiś znaczący sposób do poprawy przepustowości na tym skrzyżowaniu. W poniedziałek kolumna samochodów od strony Augustowa stała aż do Toczyłowa.

korek okolo godziny 10 jest od swiatel przy kosciele az do lotosu a raz nawet byl do tych restauracji to zajebista zmiana orgaznizaji ruchu ;/

Ogólny bałagan.Koszmar z Wojska Polskiego w południe można tylko przypadkiem skręcić.zróbcie jakiś porządek wreście!!!!!!

Jadąc z ul. W, Polskiego i skręcając w ul. Piłsudskiego w kierunku łomży, to jest cud jak nie czeka się z 15 minut, kto to wymyślił, niech teraz to naprawia bo nerwy odmawiają posłuszeństwa, kto za to odpowiada, kary godne

zal to co zrobili jest o wiele gorzej takie korki ze szok

haha wiesniaki jerzdza na pamiec i tak to wychodzi niewielka zmiana i juz mamy kolzje stluczki. a z drugiej strony to super ze mamy obwodnice i jeszcze ten przejazd kolejowy potrzebny tam jak dziura w moscie wylko go zamykaja i otwieraja brawo GrajEwo!!! buhahah:)

nich zmienią lepiej TAK JAK BYŁO i już więcej nie ulepszają :/

Koszmar te "ulepszenie"

Ta zmiana swiatel to nastepny przykład nieudolnosci w podejmowaniu trafnych decyzji zadzacych z za biurka...

Tragedia, trasa Augustów-Łomża przejazd przez GrajEwo to koszmar, ile nerwów człowiek traci przez głupotę "uczonych" i wysoko postawionych. Było dobrze to musieli namieszać bo jak inaczej ...

masakra kompletnie bez wyobrażni i rozumu

Faktycznie super zmiana ,ale na gorsze.a może prasa ujawniłaby nazwiska tych mądralusków którzy tak usprawnili przejazd przez skrzyżowanie?Bo przecież to są nie anonimowi ludzie.Wiedzielibyśmy komu za te usprawnienia podziękować.A policja niech nie robi sobie żartów takimi wyjaśnieniami.Z poważaniem

lepiej by było bez świateł jak po tej zmianie

Zróbcie coś w końcu z tym cholernym skrzyzowaniem Kolejowej szkolnej Piłsudskiego konopskiej..toż to 21 wiek...

Wypada też podziękować ekologom za to, że nie mamy obwodnic. Zamiast przywiązywać się do drzew niech staną na skrzyżowaniu i kierują ruchem. Przy okazji posłuchają co myślą o nich kierowcy i nie tylko.

Lepiej zmieńcie jeszcze raz tak jak było było dobrze a teraz to lepiej omijać Grajewo jak tylko sie da a juz na pewno te "ulepszone skrzyżowanie" masakra.

tragedia te skrzyzowanie aktualnie.. korkuje miasto jak diabli.. ludzie nie patrza na znaki i trabia na cala reszte ze ktos im sie wcina itp.. jak to mowia stare nie oznacza zle a nowe nie musi byc dobre.. i w tym przypadku tak jest.. kiedy powrot do starej organizacji ruchu?

Nie ma złotego środka przy takim natężeniu ruchu. Zanim nie będzie obwodnicy ten koszmar będzie się potęgował. Kolej niewykorzystana , a TIRY rozjeżdżają i blokują nasze ulice. Nawet małe dziecko wie , że duża część tego transportu kołowego mogła by znależć swoje miejsce na torach,tylko musi zadziałać ekonomia.
Co chodzi o światła , to pewnie będzie powrót do starego.

Szybciej zbudują obwodnićę, więc nie ma takiego złego co by na dobre nie wyszło ;) PKP powinno zastanowić się czy manewrów nie da się choć w części robić w Prostkach. Zaś włodarze miasta powinni pomyśleć nad przejazdem przez tory dla ruchu lokalnego bardziej na północ od tego najbardziej uczęszczanego.

Grajewiak - korki do Lidla tego nie potwierdzajazreszta90% kierowców z Grajewa i okolic ci powie że przedtem było 100razy lepiej Zróbmy listy do Starostwa niech przywrócą organizację ruchu jak było poprzednio ILE można stać w tych korkach?

Mysle ze ta zmiana wprowadzila zamieszanie...Lepiej było wcześniej. Przy poprzedniej organizacji ruchu byl jakis porzadek . a teraz niepotrzebny balagan i chaos

Tragedia w poniedziałek korek był do samego toczyłowa.

Teraz to wogóle nie można wyjechać z ul. Kolejwej, bo albo jadą od Łomży,a jaki ich światła zatrzymają, to zaczynają jechać od Augustowa.

a czy ktos wpadnie na pomysł zeby te przetoki z wagonami odbywały sie rano badz wcale nocą bo jak nie korki to wagony a tak swoją drogą to te swiatła to trzeba rozjebac żeby ich wcale niebyło bo ludzie głupieją juz w tych korkach

Przez to niby ułatwienie niewiele brakowało, abym dwa razy była potrącona przez samochody skręcające z ul. Piłsudskiego w ul. Woj. Polskiego! Dodam, że jestem osobą ostrożną i przez to przejście dla pieszych chodzę codziennie. Istny bandytyzm! Z kolei skręcenie samochodem z ul. Wojska Pol. W ul. Piłsudskiego (w kierunku W-wy) graniczy z cudem! Anna

Tomasz Niecik prawdę wyśpiewał w swej piosence "ZAPRASZAM LUDZIE DO MEJ MIEŚCINY , POCZUJESZ SMAK ADRENALINY " i za to Go skarcili, teraz kierowcy na codzień czują adrenalinę na tym skrzyżowaniu .

ludzie kto wpadl na ten pomysl zeby to zmienic teraz to jest dopiero masakra

Nie dziwię się, że skręcający w lewo z Wojska Polskiego na Piłsudskiego mając zielone światło myślą, że mają wolną drogę do skrętu w lewo tak jak było przed zmianą (strzałka w lewo). Są dwa pasy ruchu i dwa światła -jeden na wprost do Ełku, drugi w lewo do Łomży. Zielone światło na skręt w lewo może sugerować wolną drogę dla skręcających w lewo i w ten sposób dochodzi do stłuczek. Reorganizacja ruchu trochę z psychologią ruchu jest nieskoordynowana.

kto tego bałaganu narobił ani jechać ani iść

Remont też trwa tydzień i w biały dzień od tego jest nocwo Brawq myśliciele z gddkia ten pomysł przerósł moją wyobrażnię żebyście tu mieszkali szlag by was trafił

debil który wpadł na pomysł zmiany sygnalizacji niech ustanie na skrzyżowaniu ulicy dwornej koszarowej z kopernika lub skrzyżowanie ulicy kopernika z targową i niech powie że na tych skrzyżowaniach bezpieczeństwo się poprawiło to jakaś paranoja i nic innego jak ludzka głupota za którą ktoś wzioł pewnie dobrą premię

chcecie to macie wiecej wypadków; a tak pozatym to nie jest wina kierowców...zal

Kierowca nie wyzywaj nikogo od wiesniakow jezeli jestes super kierowca to pisz do konca oczernijaco kogo kolwiek ,a nie ty oczerniasz nas kierowcow ,a potem swoimi slowami krytykujesz co sie dzieje ,,na torrach i na tym samym skrzyzowaniu przez ktorego nas wyzwales ,, ,ty glabie nie douczony

,No to wiemy w końcu co za dureń z GDDKiA uprzyjemnił życie kierowcom poprzez zmianę regulacji ruchu na fatalnym skrzyżowaniu w środku miasta.Oto niejaki pan Malinowwski z GDDKiA uszczęśliwił nas zmianą świateł.Proponuję go przywieżć do Grajewa i postawić na owym skrzyżowaniu ,żeby sobie popatrzył co narobił.W dodatku kosztowało to 50.000 zł.Jedyna rada panie Malinowski to nie wtykać nosa tam gdzie niepotrzebna jest nieprzemyślana zmiana organizacji ruchu.światła powinny być zamienione na poprzednie ustawienie a pan Malinowski z GDDKiA powinien ponieść koszty z własnej kieszeni.Z poważaniem

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.