poniedziałek, 26 lutego 2024

Kultura i rozrywka

  • 6 komentarzy
  • 12046 wyświetleń

Konkurs Ekologiczny

Grajewo, Publiczne Gimnazjum nr 2
Międzygimnazjalny Konkurs Ekologicznego


Tradycją lat ubiegłych 9-go lutego 2006r. w Publicznym Gimnazjum Nr 2 w Grajewie odbył się V Międzygimnazjalny Konkurs Wiedzy Ekologicznej "Żyj w zgodzie z przyrodą" pod patronatem Burmistrza Grajewa. Tegoroczny edycja konkursu przebiegła pod hasłem "Woda źródłem życia".
 Celem konkursu było upowszechnianie wiedzy ekologicznej wśród uczniów, budzenie wśród młodych ludzi zainteresowania problemami środowiska przyrodniczego oraz kształtowanie pozytywnego stosunku do przyrody i jej zasobów.
 Uczniowie z Grajewa i Radziłowa uczestniczyli w ośmiu zróżnicowanych konkurencjach. "Na rozgrzewkę" rozwiązali test wiedzy ekologicznej. Zaprezentowali przedmioty użytkowe wykorzystujące wodę. Pomysłowość uczestników nie miała granic. Uczniowie z Publicznego Gimnazjum Nr 3 w Grajewie wykonali i zaprezentowali "Ekopralkę", z PG2 - "Ekominutnik", a gimnazjaliści z z Radziłowa - piękny dzban z masy solnej. Uczestnicy musieli wykazać się także swoimi umiejętnościami praktycznymi. Wykorzystując przygotowany sprzęt laboratoryjny należało spośród różnych próbek substancji wskazać wodę nadającą się do spożycia, wykluczając walory smakowe.
 Podczas konkursu wyczuwało się atmosferę zdrowej konkurencji. W wielu z nich drużyny uzyskiwały tę samą liczbę punktów. Organizatorami konkursu były nauczycielki z Publicznego Gimnazjum Nr 2 w Grajewie: wicedyrektor Anna Wróblewska, Julia Ksepko i Barbara Piliczuk.
 Organizatorzy konkursu składają podziękowania Panu Krzysztofowi Waszkiewiczowi - Burmistrzowi Grajewa za objęcie patronatem i sponsorowanie V edycji Międzygimnazjalnego Konkursu Ekologicznego oraz wieloletnią współpracę w zakresie podnoszenia świadomości ekologicznej młodzieży. 
PG2 Grajewo

poniedziałek, 26 lutego 2024

Wieści z ZS nr 2

poniedziałek, 26 lutego 2024

Wojewodzin. "Gotuj z klasą!" po raz piąty

Komentarze (6)

pozdrowionka dla naszych dzielnych dziewczynek-Ani i Paulinki :* :* :*

Pozdrowionka dla Paulinki i Ani ;*;*;* Było spox ;))

HIHI postrofionka for dziefcynki Paulinka and Ania :))

Ania siostrzyczko jestes super :):) Pozdrowionka dla Ciebie i Paulinki:) oby tak dalej. Kochamy Cie

Miejsce nie jest najważniejsze =)) Była fajna zabawa i fajniutkie nagrody =)) Dzięki za pozdro :*:*:*

Miajesce nie jest najważniejsze =)) Była fajna zabawa i... fajniutkie nagrody =))Dzięki za pozdrowionka ;*;*;*

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.