sobota, 29 stycznia 2022

Wiadomości

  • 9 komentarzy
  • 10408 wyświetleń

Konferencja naukowa

W piątek, 6 czerwca br. w Grajewie odbyła się konferencja naukowa poświęcona Regionowi Grajewskiemu w XIX wieku, zorganizowana przez Łomżyńskie Towarzystwo Naukowe, Urząd Miasta Grajewa, Instytut Historii Uniwersytety w Białymstoku oraz Towarzystwo Przyjaciół 9PSK.

Konferencja odbywała się w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury, jej otwarcia dokonał prof. Adam Dobroński. Obecni wysłuchali referatów m.in. dr Bogusławy Szczerbińskiej pt. „Przedstawiciele większej własności ziemskiej w powiecie szczuczyńskim na przełomie XIX i XXw”, prof. Henryki Sędziak na temat nazw wsi szlacheckich w regionie grajewskim, mgr Tomasza Dudzińskiego pt. „XIX-wieczni burmistrzowie Grajewa”, mgr Tadeusza Mańczuka pt. „Archiwalia XIX-wieczne dotyczące regionu grajewskiego”.

Galeria zdjęć

Wszystkie wygłoszone referaty już niebawem będą wydane w publikacji książkowej.

 e-Grajewo.pl

piątek, 28 stycznia 2022

Echa sesji Rady Miasta

piątek, 28 stycznia 2022

Rekrutacja do przedszkoli

Komentarze (9)

jest moze gdzieś w sieci dostepna wersja tych referatów????

Smutno mi się robi, iedy patrzę na frekwencję podczas tego typu okoliczności...

Referaty zostaną wydane w specjalnej pokonferencyjnej publikacji. Co do frekwencji, to na początku było ok. 100 osób, do końca wytrwało ok. 25. Niestety nie każdy może poświęcić cały dzień na udział w tego typu wydarzeniach, niemniej wszystkim, którzy wytrwali do końca serdecznie dziękuję w imieniu organizatorów.

Czy wspomiana publikacja będzie dostępmna w necie czy też będzie tylko wersja papierowa? O ile tylko papierowa to gdzie będzie mozna ją nabyć?

Niestety wolnego w pracy nikt nie dał, a w szkołach konferencja była słabo nagłosniona, nie wiadomo było czy można w niej było uczestniczyć bez ograniczeń?

Publikacja będzie w wersji papierowej. Jej wydawcą będzie Łomżyńskie Towarzystwo Naukowe im. Wagów, ale na pewno będzie ona dostępna również w grajewskich księgarniach oraz Izbie Pamięci Ziemi Grajewskiej. Jak tylko się ukaże informacja o tym zostanie podane szerszej publiczności.

Naszemu Burmistrzowi wychodzą jednak najlepiej lekcje historii. W zakresie kierowania Miastem nie ma ani wizji rozwoju Miasta, ani wystarczającej energii żeby coś pożytecznego w tym Mieście zrobić. Tyle było nadziei przy wyborze "młodego, energicznego człowieka" na Burmistrza, a skończyło się, jak zawsze!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.