piątek, 23 lutego 2024

Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 13077 wyświetleń

Kończący się długi weekend

-  na Podlaskich drogach minął raczej spokojnie. 
 Kończący się długi weekendPod względem kryminalnym minione dni były bezpieczne. Jeśli chodzi o kierowców można stwierdzić, że większość z nich posłuchała policyjnych ostrzeżeń. Jednak i tym razem nie obyło się bez wypadków na drogach. Od wtorku (1 maja) doszło do 13 wypadków, w których 2 osoby zginęły i 22 zostały ranne. W tym samym czasie policjanci zatrzymali blisko 100 pijanych kierowców. Pijanym niechlubnym rekordzistą okazał się kierowca ciężarowego mercedesa zatrzymany do kontroli w Grajewie. Badanie alkomatem wykazało prawie 3,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. 3 promile alkoholu miał 25-letni mieszkaniec powiatu Kolneńskiego, jadący volkswagenem golfem. Jednym z największych weekendowych piratów drogowych okazał się mieszkaniec Zambrowa. Policyjny videorejestrator nagrał na krajowej drodze nr.8 pędzące 175 km/h bmw w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 90 km/h. Dodatkowo kierowca wyprzedzał inne auta na podwójnej linii ciągłej. 
Można przypuszczać, że ze względu na powracających z wypoczynku Podlasian najbliższe godziny przyniosą natężenie ruchu na drogach. Już teraz policjanci czuwają nad bezpieczeństwem podróżujących. Reagują na przekraczanie dozwolonych prędkości oraz łamanie zakazów wyprzedzania. Badają trzeźwość kierujących oraz sprawdzają, czy podróżujący samochodami mają zapięte pasy bezpieczeństwa.
Apelujemy szczególnie do kierowców, by ze względu na dobro swoje i swoich bliskich zrezygnowali z brawurowej jazdy i nie wsiadali za kierownicę samochodu po wypiciu alkoholu.
         

        sierż. Kamil Tomaszczuk

 

Komentarze (2)

Pewnie znów zawiniła brawura.Jeżdzimy zbyt szybko nie myśląc co może spowodować nasze takie zachowanie na drogach.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.