wtorek, 28 maja 2024

Kultura i rozrywka

  • 1 komentarzy
  • 6971 wyświetleń

Koncert "Grajewian" w Gusiewie

7 grudnia 2013 r. Zespół Pieśni i Tańca "Grajewianie” wraz z delegacją wyjechał do miasta partnerskiego Gusiew w Rosji, aby zaprezentować swój repertuar koncertowy.

W miejscowym domu kultury został przygotowany specjalny koncert, w ramach którego "Grajewianie” zatańczyli tańce ludowe, natomiast Justyna Łajewska zaśpiewała przygotowaną pieśń ludową. Licznie przybyli goście byli pod wielkim wrażeniem, nagradzając tym samym zespół ogromnymi brawami. Dodatkowym punktem koncertu był przygotowany przez Natalię Szycik wstęp i krótki opis poszczególnych tańców w języku rosyjskim w taki sposób, aby to co jest prezentowane było bardziej interesujące i zrozumiałe.

Tuż po koncercie goście z Polski skosztowali posiłku przygotowanego w orientalnej restauracji, po którym przybyło sił, aby kontynuować program wycieczki. "Grajewianie” wraz z delegacją odwiedzili kilka ciekawych miejsc w mieście m. in. centrum rekreacyjno - sportowe. Jest to wielki kompleks składający się m.in. z kina, siłowni, lodowiska, hali sportowej, basenu. Mimo dużego zmęczenia uczestnicy bardzo chętnie skorzystali z możliwości spędzenia wolnej chwili na zabawie na lodowisku.

 Program wyjazdowy był bardzo napięty, jednak wygospodarowano moment  na zakup pamiątek zarówno dla siebie jak i bliskich. Wszyscy bardzo miło wspominają wyjazd, był to interesujący, integracyjny czas.

Bardzo dziękujemy władzom lokalnych instytucji za serdeczne przyjęcie nas w swoim mieście.

MDKponiedziałek, 27 maja 2024

Spotkanie z Krówką Matyldą

Komentarze (1)

pięknie nas reprezentujecie, Grajewo powinno być z was dumne

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.