Wiadomości

Komunikat PPIS w Grajewie

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Grajewie

I N F O R M A C J A DLA MIESZKAŃCÓW TERENÓW, NA KTÓRYCH ZOSTANĄ WYŁOŻONE PRZYNĘTY ZE SZCZEPIONKĄ DO ZWALCZANIA WŚCIEKLIZNY U LISÓW WOLNO ŻYJĄCYCH W AKCJI JESIENNEJ 2010r.

Celem skutecznego zwalczania wścieklizny u lisów – drogą zrzutów z samolotów, zostaną wyłożone na terenie województwa podlaskiego przynęty ze szczepionką przeciwko wściekliźnie u lisów wolno żyjących, w planowanym terminie: od 07.09.2010r. do 11.09.2010r. - zrzucane przynęty mają kształt stożkowych krążków, koloru brunatnego, o średnicy ok. 4 cm; grubości ok.1.5 cm, oraz zawierają wewnątrz zatopiony plastikowy pojemnik z płynną szczepionką, - zrzutem objęte będą kompleksy leśne, pola, łąki itp., z pominięciem obszarów zabudowanych, rzek i zbiorników wodnych, - prosimy nie dotykać i nie niszczyć przynęt – przynęty, które były dotykane przez ludzi są omijane przez lisy, - szczepionka jest nieszkodliwa dla zwierząt domowych i innych zwierząt wolno żyjących, - dla zachowania ostrożności, w przypadku dostania się szczepionki znajdującej się wewnątrz przynęty na błony śluzowe względnie na uszkodzony naskórek człowieka – należy miejsca te gruntownie przemyć wodą z mydłem, a następnie zgłosić się do lekarza med., - po wyłożeniu przynęt, przez okres 3 tygodni należy: trzymać psy na uwięzi, a koty w zamknięciu.

Nadzór nad szczepieniem, sprawuje Podlaski Wojewódzki Lekarz Weterynarii.

DZIĘKUJEMY ZA POMOC W SKUTECZNYM PRZEPROWADZENIU AKCJI ZWALCZANIA WŚCIEKLIZNY

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.