sobota, 28 maja 2022

Wiadomości

Komunikat MiG Szczuczyn!

Szanowni Państwo!

Informujemy, iż przerwy w dostawie wody na terenie Miasta i Gminy Szczuczyn wywołane są poważną awarią sieci wodociągowej w pasie drogi krajowej nr 61, na wysokości skrzyżowania ulic Kilińskiego i Krzywej. Do uszkodzenia sieci doszło w dniu 17 lutego (czwartek). Lokalizacja awarii uniemożliwiła szybkie jej usunięcie, dlatego postanowiliśmy odciąć uszkodzony odcinek znajdujący się w całości pod nawierzchnią asfaltową drogi krajowej. Prace te trwały do późnych godzin w dniu 18 lutego (piątek). Niestety okazało się, iż niezbędne jest odcięcie zasilania dwustronne. W dniu dzisiejszym (sobota) prowadzić będziemy prace zlokalizowane na wylocie ulicy Krzywej. Mogą spowodować one dodatkowe utrudnienia komunikacyjne.

Sama awaria nie byłaby tak uciążliwa, gdyby nie fakt katastrofalnego stanu istniejących zaworów i tzw. zasuw, które powinny umożliwiać zamykanie przepływu wody w wybranych częściach miasta, a nie w jego całości. Już w styczniu wykonaliśmy odpowiednią analizę potrzeb w tym zakresie i w budżecie Gminy na 2011 rok zarezerwowano kwotę niezbędną do montażu i częściowej regeneracji istniejącego systemu. Prace zostaną rozpoczęte najszybciej, gdy pozwoli tylko na to pogoda!
Przepraszamy za powstałe utrudnienia. Dołożymy wszelkich starań, by prace nad usunięciem usterki przeprowadzić jak najszybciej. Jednocześnie wprowadzone wiosną zmiany pozwolą na uniknięcie w przyszłości podobnych problemów w tak poważnej skali.

Artur Kuczyński - Burmistrz Szczuczyna
Krzysztof Wysocki – Dyrektor WPK w Szczuczynie

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.