Wiadomości

  • 9 komentarzy
  • 10650 wyświetleń

Komu 1% podatku?

Każdy z nas może zadecydować o tym, na co przeznaczona zostanie część należnego podatku.
Otrzymaliśmy takie prawo, iż 1% swojego podatku dochodowego możemy przeznaczyć na działalność społecznie użyteczną.
Taką darowiznę możemy przekazać jednej z organizacji mającej status organizacji pożytku publicznego (nadawany przez sąd).

W Grajewie jedną z takich organizacji jest:
Hufiec Biebrzański ZHP Grajewo, mieszczący się na ul. Wojska Polskiego 61A.

Na XXV sesji Rady Powiatu podano do wiadomości, że w dniu 10 stycznia br. Zarząd Powiatu Grajewskiego postanowił powołać "Fundację na Rzecz Rozwoju Szpitala Grajewskiego".

W skład rady Fundacji wchodzą: Sławomir Ginel, Antoni Cybula, Grzegorz Curyło. Rada powołała również Zarząd w składzie: Alicja Rutkowska jako prezes zarządu, Jadwigę Dembińską i Bogdana Zawrotnego jako członków zarządu.


Czy nowo powstała Fundacja pomoże w trudnej sytuacji Szpitala Ogólnego w Grajewie?

e-Grajewo.plpiątek, 14 czerwca 2024

Gmina Grajewo rozbuduje wodociąg

Komentarze (9)

Czy tej fudacji chodzi o ten jeden procent podatku?

Co ma fundacja z 1% podatku pomieszane to wszystko nic nie można z tego zrozumieć

Fundacja, po spełnieniu wszelkich wymogów formalnych, będzie miała status "organizacji pożytku publicznego" i na jej rzecz będzie mozna dokonywać odpisu 1% podatku.
Czy już wypełniono formalności - nie wiem.O konkrety pewnie w Starostwie pytać trzeba.aj.

W tej fundacji sa ludzie,kt orzy byli i sa za likwidacja szpitala!!!!WIEC JAK TERAZ POMOGA SZPITALOWI?OBLUDA ZAKLAMANIE.TYLKO POGORSZA SYTUACJE SZPITALA.KTO ICH WYBRAL?

NIE CZYTAJ MIĘDZY WIERSZAMI TO ZROZUMIESZ

Proponuję przekazać 1% podatku Stowarzyszeniu Wspierania Inicjatyw Społecznych na Rzecz Osób Niepełnosprawnych..które jest organizacją pożytku publicznego i działa na terenie naszego miasta...

Jest to kolejna fikcja Rrządu. Bogate firmy będace na podatku liniowym w
PIT-36L nie maja takiej możliwości przekazania 1%. Mogą tylko biedniejsi po 2, 10 czy 15zl odliczyć na ten cel. O co tu chodzi?

e tam, ja przekazuje procent fundacji, którą na szczęście poznałam i wiem dobrze, że mój procent bardzo im się przyda-L'Arche(prowadzą domy dla osób z niepełnosprawnością intelektualną). Jeśli ktoś nie ma pomysłu, to polecam się nimi zainteresować ;)

gdzie mogę sobie o nich poczytać albo coś?

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.