Wiadomości

  • 6 komentarzy
  • 11676 wyświetleń

Kombatanci nadal bez lokum

OHP, muzeum, Izba Pamięci Ziemi Grajewskiej, świetlica dla kombatantów, mieszkanie dla repatriantów - to tylko część pomysłów na zagospodarowanie budynku po Straży Pożarnej przy ul. Ełckiej w Grajewie. Niestety jak na razie budynek niszczeje, a miasto szuka pieniędzy na jego przebudowę.    

W lutym 2005 roku Urząd Miasta w Grajewie złożył wniosek o dofinansowanie modernizacji budynku do ZPORR na kwotę 500 tys. zł, wkład miasta miał wówczas wynosić 250 tys. zł. W czerwcu okazało się, że wniosek znalazł się jedynie na liście rezerwowej. W tym samym czasie miasto postanowił poszukać pieniędzy z programu Interreg – złożono wniosek o dofinansowanie w wysokości 560 tys. zł, wkład własny miał tym razem wynosi 112 tys. zł. Niestety wniosek nie zyskał akceptacji i został odrzucony.  

- Aby zmodernizować budynek na ul. Ełckiej i przekazać go środowiskom kombatanckim potrzebne jest dofinansowanie zewnętrzne. Miasto od kilku lat aktywnie poszukuje pieniędzy w ramach funduszów unijnych, jak na razie nasze wnioski są nieuwzględniane i dlatego budynek stoi bezużytecznie. Zapewniam, że w sprawa przekazania budynku na potrzeby Kombatantów jest nadal aktualna – informuje sekretarz UM w Grajewie.

Niemoc urzędników w pozyskaniu funduszy zewnętrznych na modernizację budynku niepokoi środowiska kombatanckie, które jednocześnie wciąż liczą na szybkie rozstrzygnięcie sprawy. Kombatanci podkreślają, że obecne warunki lokalowe są niewystarczające, nie można też w pełni realizować programów patriotycznych, edukacyjno-informacyjnych dla dzieci i młodzieży.  

- Burmistrz miasta obiecał nam w kwietniu br., że jeszcze w tym roku budynek będzie wyremontowany i przekazany na potrzeby Kombatantów. Niestety jak widać nic w tej kwestii się nie dzieje, budynek, jak stał tak stoi dalej. Wciąż nie mamy swojego miejsca w Grajewie - powiedział Wacław Tombacher, prezes Światowego Związku AK w Grajewie.

Jak udało się nam nieoficjalnie ustalić, miasto wciąż może liczyć na dofinansowanie przebudowy budynku po byłej Straży Pożarnej w ramach funduszy z ZPORR.


Adam Mazurek, e-Grajewo.pl

Komentarze (6)

Dziadki kombatanci jak chcą sie bawić w wspomnienia wojenne nich bawią się w budynku / w parku / przy ul. Wojska Pollskiego.

repatrianci bez mieszkań???? wy sie martwicie o nich może pomyślcie o grajewiakach którzy tułają się po stancjach albo u mamusi mieszkają bo nie mają mieszkania najpierw dajcie im mieszkanie a nie zbieracie podania a lista oczekujących ciągle rośnie najpierw mieszkańców grajewa zaspokoić trzeba .dać im mieszkania!!!

Tak to juz jest z obietnicami wyborczymi polityków, najpierw budynek dla Kombatantów w 2004 r., potem 2005 r., w końcu może 2006 r.

Koko nie fikaj, bo nie wiesz co mówisz. Czy Cibir ktoś pyta gdzie balujesz i z kim w weekend ? Szanuj ziemię na której mieszkasz i chleb który jesz - również dzięki TYM ludziom.

nie ceni się tego co otrzymuje się za darmo czego dowodem jest wygląd wielu mieszkań komunalnych w centrum miasta pani ANIU

Ludzie opanujcie się chwała wladzom że program jest na wyremontowanie i zagospodarowanie, na logikę czy nawet bogaty biznesmen jest w stanie wyłożyć w moment 500 tysięcy!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.