Wiadomości

  • 15 komentarzy
  • 13969 wyświetleń

Kolorowe, zadbane osiedla

Pod koniec lipca br. pisaliśmy o nowej nawierzchni przy bloku nr 13,  na os. Południe w Grajewie. Dzięki staraniom Wspólnoty mieszkańców bloku pracownicy prywatnej firmy remontowo-budowlanej ułożyli wówczas polbruk. Wciąż pozostawało pytanie jak zagospodarować teren między blokami nr 13, a 45.


Jednak, aby doszło do konkretnych działań potrzebna była zgoda wspólnoty mieszkaniowej i Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko Własnościowej.
Jak się okazało oba podmioty szybko doszły do porozumienia, czego efektem jest piękny kompleks zieleni z ozdobnymi elementami. Współpraca zarządców terenu godna jest pochwały - osiedle zyskuje na atrakcyjności, stało się ładniejsze, bardziej przystępne dla mieszkańców.

Warto dodać, że w ostatnich kilku miesiącach SMLW w Grajewie zainwestował i zbudowała dwie tzw. „wioski indiańskie na os. Południe i os. Centrum. Ponadto pierwszy plac zabaw jest monitorowany przez kamerę, co zwiększa bezpieczeństwo dzieci.   

 - Lubię tu przychodzić zwłaszcza na łańcuchowe huśtawki. Cieszę się, że powstał w tym miejscu kompleksowy plac zabawy - powiedział Sebastian Rafałowski, 11-latek z os. Centrum w Grajewie.

- Razem z kolegami przychodzimy tu po szkole poszaleć na drewnianych domkach. Osobiście najbardziej lubię jeździć na sprężynkach – dodał 11 –letni Michał Aleksiejew.


Adam Mazurek, e-Grajewo.pl

Komentarze (15)

hehhe..FajoWE:_:_:osiEdlA:D::D

a co z dziećmi na oś centrum w blikach 37 38 39 itd takie badziewie że aż wstyd gdzie mają się bawić tu też zrócie takie plac zabaw a nie postawiliście stare chuśtawki zebrane z innych osiedli

Za blokiem 26a jest wielki pusty teren zrubcie coś tam

Tu wyraźnie ktos zapomniał,że istnieje osiedle Centrum po drugiej stronie ulicy Ełckiej i nie ma tu zadnegho rozsadnegoi i bezpiecznego placu zabaw ani bioiska do gier zespołowych

ja tez chcem tam mieszkac

Przydałby się jeszcze taki plac zabaw na Osiedlu Centrum
dzieci z bloków 33,28,29,30,31 nie maja gdzie się bawić!

Wszystko jest ok., fajny i bezpieczny plac zabaw...ciekawe jak dlugo bedzie tak wygladał?...do pierwszej wizyty zakapturzonych miłośników piwa...?

przydalo by sie na osiedlu poludnie 33

MIESZKAM NA JEDNYM Z TYCH OSIEDL I ZAWSZE MOGE SE SPOKOJNIE WYJZC I SIE PO BAWIC.

do adam :nie spoleczniakuj ...widac ze nie jestes juz mlody..swoją mlodosc przezyles.. a wczuj sie w skore tych nastolatkow? ktorzy muszo opierac szare bloki bo w naszym miescie niema nic?0 perspektyw... wiec wypicie piwa to nic zlego

hum.... bez sens non stop poludnie zawsze tylko poludnie czemu nikt o centrum niepomysli :P

Do xxx: dlaego że jak chyba sama/sam zauważyłaś/łeś że os. Południe jest największym osiedlem w Grajewie i chyba nikt nie zaprzeczy. Tam mieszka dużo ludzi którzy się upominają o swoje a na osiedlu centrum ktoś dba o to ? tylko narzekać ale skierować sie z prośbą o wybudowanie placu to nie ma komu. Pozdrawiam

WŁAŚNIE ZBUDYJCIE TAM COS!!!! NA TKZ.,,MUNDIALU'' NIC NIE MA!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ja również domagam się budowy jakiegokolwiek placu zabaw dla Dzieci z osiedla Centrum tam gdzie m.in. są Bloki nr 34,33,32,31,3o przecież tam tak naprawde nie ma gdzie wyjsć z naszymi dziećmi .. nie mają nic do zabawy! a oczywiscie tam gdzie mieszkaja Urzednicy, Radni, to oczywiscie zadbano o to aby miały te dzieci gdzie sie bawić. przepraszam bardzo gdzie tu spraiwedliwosc ? czyzby nasze dzieci z osiedla różniły sie od dzieci z 2 centrum albo z południa jeśli tak to czym ? Jestem zdecydowanie oburzona tym.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.