wtorek, 28 czerwca 2022

Kraj

  • 1 komentarzy
  • 936 wyświetleń

Kolejny etap budowy Opery

We wtorek 7 kwietnia rozpoczął się kolejny etap budowy Opery i Filharmonii Podlaskiej. Władze województwa podpisały umowy ze zwycięzcami przetargu na przeprowadzenie prac wykończeniowych i wykonanie szklanych fasad obiektu.

- Dobiegła końca batalia o realizację kolejnego dużego projektu Samorządu Województwa Podlaskiego – budowy Opery i Filharmonii Podlaskiego – Europejskiego Centrum Sztuki. W przetargu na wykonanie II etapu inwestycji wpłynęło 9 ofert. Czterech wykonawców chciało prowadzić roboty budowlano – wykończeniowe, trzy zbudować fasadę, dwie zająć się technologią sceny i elektroakustyką – powiedział marszałek Jarosław Dworzański.

- Warto nadmienić, że w wyniku zawyżenia parametrów w pierwszym przetargu – ogłoszonym przez poprzedni zarząd - w postępowaniu przetargowym wpłynęły tylko dwie oferty. Postanowiliśmy ogłosić więc nowy przetarg, dzieląc zadanie na 3 elementy. Dzięki temu mogły włączyć się mniejsze podmioty, a dokończenie Opery będzie kosztowało przynajmniej 100 milionów mniej niż wynikałoby to z ofert złożonych w unieważnionym przetargu. Cieszy też fakt, że są nasze rodzime firmy – Unibep z Bielska Podlaskiego i białostocki Rodex, bo uda się zachować miejsca pracy w naszym regionie - dodał.

W opinii Jarosława Dworzańskiego, ten przetarg był prowadzony w znacznie odmiennych warunkach na rynku usług budowlanych i finansowych. Była to jednak sprzyjająca sytuacja, bo dzięki temu udało się zaoszczędzić.

Budynek Opery będzie mieć charakter wielofunkcyjny, dzięki czemu można będzie prezentować tu wszystkie gatunki dzieł scenicznych i koncertowych: opera, operetka, musical, koncerty muzyki klasycznej i rozrywkowej oraz amatorską twórczość muzyczną.

 

 

Komentarze (1)

kiedy będzie opera

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.