W Szczuczynie na działce nr 1026/4 i 1071, Wielobranżowe Przedsiębiorstwo Komunalne–Towarzystwo Budownictwa Społecznego Spółka z o.o., rozpoczyna swoją nową inwestycję. WPK-TBS, to skrót nazwy firmy, której prezesem od 2016 roku jest poprzedni jej dyrektor – Krzysztof Wysocki.
Po żmudnych przygotowaniach i uzyskaniu pozwolenia na budowę nr 198/2023 rozpoczęła się już faza przygotowawcza do realizacji obiektu mieszkalnego przy ul. Nadstawnej (dawniej ul. Turecka). Budynek 22 rodzinny zlokalizowany jest na terenie miejskim w obrębie ul. Nadstawnej, tuż za placówką medyczną poradni lekarza POZ, Myjni przy strumyku Księżanka i vis a vis Szkoły Podstawowej z Halą Sportową. W miejscu już ogrodzonym, łącznie z dojazdami budowlanymi, wymienione instytucje wykorzystywały dotychczas te tereny na bezpieczny parking. Należy brać pod uwagę, że Gmina zatroszczy się o miejsce i bezpieczeństwo pojazdów tam parkowanych.
Inwestorem obiektu jest WPK-TBS w Szczuczynie. Doświadczonym wykonawcą jest KDBUD SP. Z O.O., którego przedmiotem działalności są prace budowlane związane ze wznoszeniem budynków zarówno mieszkalnych, jak i niemieszkalnych. Siedziba podlaskiej firmy budowlanej doskonalącej się w swojej branży od roku 2016, mieści się w Dąbrowie Białostockiej przy ul. Małyszówka 43.
Wykonawca zbuduje nad Księżanką obiekt małej architektury wraz z instalacjami umożliwiającymi jego bezpieczne użytkowanie zgodnie z przeznaczeniem oraz z zagospodarowaniem terenu otaczającego.
Projektantem nowego obiektu mieszkalnego jest firma Architektoniczno-Graficzna „GRAF” Piotr Kuczyński z Białegostoku, natomiast kierownikiem budowy jest Piotr Figarski. Termin zakończenia robót, przewidziano na dzień 30.09.2025 roku.
Tekst i zdjęcia: Stanisław Orłowski
niedziela, 17 listopada 2024
piątek, 15 listopada 2024
No i brawo, ciągle coś tu się dzieje :) dlatego też się tu przeprowadziłam, mała miejscowość z klimatem. Pozdrawiam wszystkich mieszkańców.
Kolejne mieszkania w konkurencyjnych cenach brawo.
Lokalizacja to kiepska....
Bo najbardziej atrakcyjne działki na terenie miasta sprywatyzowali solidarnościowi burmistrzowie miasta i zostały tylko te na peryferiach.