Wiadomości

  • 23 komentarzy
  • 12900 wyświetleń

Kolejne wysepki na ul. Ełckiej

Na ul. Ełckiej w Grajewie – droga krajowa nr 65 – powstają kolejne uliczne wysepki. Firma budowlana wycina fragmenty asfaltu, w tych miejscach układa wyższy krawężnik i wypełni go kostką. Oznakowane wysepki znacznie spowalniają ruch pojazdów.

Administratorzy drogi, przy podejmowaniu decyzji o przebudowie, kierowali się zapewne względami bezpieczeństwa.

e-Grajewo.plwtorek, 16 sierpnia 2022

Akcja charytatywna (21.08)

Komentarze (23)

To niech administratorzy jeszcze raz się zbiorą i domyślą się,że to nawierzchnia odpowiada na bezpieczeństwo.

glupota z wysepkami teraz to będo korki

potrzebne jak drzwi lesie

I bardzo dobrze mieszkam przy tej ulicy , niektórzy jerzdzą jak szaleni.

Najpierw wylano nowy asfalt,dopiero póżniej przypomniano sobie o wysepkach.Szkoda pracy i materiału.

Dobra decyzja dzieciaki śmigają do szkoły bezpiecznie

Proponuję zrobić wysepki na wszystkich ulicach a w szczególności na ulicy Kopernika.Moim zdaniem to wywalanie pieniędzy.Jak już chciano spowolnić ruch to można było postawić znaki drogowe.

lepiej by zajeli się chodnikami

Pocekamy do zimy... gdy z ełku bedą lecieć za samym zakretęm jest wysepka nie jeden ją zaliczy...tylko polska posra** kraj(znak za znakiem, wysepka za wysepką) a jak bedzie wyglądać tragiczne skrzyżowanie dróg ełcka,strażacka i dworna??

Ciekawe jak mam teraz kur....a skręcić z Dwornej do centrum ciężarówką TUMANY

niedość ze przejechać przez miasto to masakra,samochody wloką się że aż szkoda, to jeszcze wysepki robią.żal

A kto powiedział że zarządca poprawia jakość i przepustowość dróg? Zarządca spowalnia, hamuje, ogranicza i utrudnia kierowcom szybkość i sprawność poruszania się. Wysepki, dodatkowe słupki, znaki zasilane prądem, wielkie tablice ostrzegawcze w pewnej odległości przed wysepkami, nowe linie malowane poziome, i wiele innych kosztów oraz naprawianie tego wszystkiego. Na to kasa jest, a na nowe odcinki, szybkie łatanie dziur, siatki od zwierząt - nie ma. Zobaczymy co zrobią posłowie w tej kadencji w tym temacie...

ale czemu aż tyle? i jedna prawie na skrzyżowaniu, nadmiar funduszy

Bardzo dobrze wreście ktoś pomyślał o bezpieczeństwie pieszych.

jadąc ulicą Ełcką od strony świateł i chcąc skręcić w lewo w ulicę Strażacką wysepka jest tak niefortunnie ustawiona, że nie ma mozliwości zjechać do osi jezdni przez co blokujemy pas dla tych którzy chcą jechać prosto na Ełk. Gratuluje pomysłodawcom wysokiego ilorazu inteligencji

wysepki są niezbędne ale lokalizajca ich to wielki niewypał wyjazd z ul Dolnej do centrum

Bezpieczeństwo pieszych tak!!! a bezpieczeństwo kierowców nie!!!!!. Powiem tylko jedno, że jadąc drogą na ktorej jest pełno nakazów, zakazów różnego rodzaju tzw spowalniaczy ruchu itp około 70-80 % kierowców denerwuje się , zniecierpliwia się, przestaje zwracać uwagi na znaki gdyż jest ich stanowczo za dużo, zaczyna popełniać podstawowe błędy jedzie za blisko poprzedzającego, zastanawia się jak skrócić czas i drogę zaczyna poprostu kombinować jak szbciej dostać się do domu i o wypadek tylko chwila . Jestem przekonany żeby znaki postawić tylko w miejscach w których naprawdę to potrzebne a nie jak w lesie na Tamie na odcinku 100m od paru lat jest znak ograniczenia do 50km a nikt nie pomyślał o naprawie w tym miejscu drogi. Ponadto POLICJA nie robi nic w tym temacie. Przejeżdżają obok uszkodzonych znaków drogowych czy uszkodzonych słópków oświetleniowych i nic z tego. Przez kilka dni lub kilkanaście wysepka w czystym polu jest w żaden sposób nie oznakowana /przepraszam jest jeden szyld-ale nie oświetlony- ale jak w tym czasie wyprzedzam TIR-a to go nie zauważam/. Mieszkam w Niemczech i tylko w niektórych miescach są ograniczniki np 30km osiedle itam są duże wazony po obu stronach ulicy ale jadąc z dwoma przczepami nie ograniczają mi żadnych manewrów /nie mówię że w Niemczech jest idealnie/ale niektórych projektantów powinniśmy wysłać na zachód np na rok lub dwa na praktykę aby czegoś się nauczyli a tym samym aby sami zarobili na swoje utrzymanie.Przepraszam za chaos w temacie ale ten temat to długa rzeka.

Ostatnio miałem okazje spotkac sie z kierownikiem zarządu dróg z Grajewa i Augustowa chcialem załatwić swoją prywatną sprawę, powiem tak, ignoranci, wydają nasze pieniądze są nietykalni, bezkarni,to jest państwo w państwie.

Jestem ciekawa jak wyrabiają się autobusy komunikacji miejskiej ?

bałagan wiekszy tylko na drodze, może dwa pasy i dodatkowe swiatła, kicha i tyle- asfalt wylali a studzienki i tak daja znac pod kołami, kto to robił- kradzież w biały dzień

więcej wysp barierek ograniczeń i miasto będzie dla łosi a centrum będziemy mieli pod Koszarówką a utrzymanie na wyspisku ,pracę w Mońkach .TAK trzmać łapówkarze k...ica mnie bierze nie będe dalej komentował.

jestem ciekawa kto zaprojektował te idjotyczne wyseki i ile ten błąd kosztował,(mam na myśli lokalizację)

Ilosć wysepek na tej ulicy żenada! Na temat nowego asfaltu tzn. łaty nowej masy asfaltowej na starej podbudowie , jest to rozwiązanie krutko terminowe rok może dwa i będzie tak samo jak było. Proponował bym wymienic jedna warstwę scieralną na całej ulicy tak jak zrobiono na drodze z Nowej wsi ełckiej do Zdunek .

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.