piątek, 1 marca 2024

Wiadomości

  • 13 komentarzy
  • 18061 wyświetleń

Kłopoty z połączeniami PKS

Witam. Zauważyłam, iż wielu ludzi pisze do państwa ze swoimi problemami, więc i ja postanowiłam....a chodzi o "PKS", wg mnie to wszystko troszkę mija się z celem. Nie dość, że utrudniono nam dojazd do pracy, szkoły, rodziny, itp. likwidując jakże tanie i wygodnie linie PKP, to dodatkowo codziennie musimy toczyć straszną wojnę z kierowcami autobusów. Chodzi mi głównie o trasę Grajewo- Ełk-Grajewo, gdyż akurat mam zaszczyt nią jeździć – niestety. Jak pewnie nie wszystkim wiadomo jeżdżą nią autobusy dwóch linii PKS Łomża i PKS Suwałki, teraz również PKS Białystok i problem jest następujący. Osoba mająca bilet miesięczny ma ogromne problemy z dojazdem do domu, iż te linie się wzajemnie nie akceptują, a przecież pracujemy na zmiany, uczymy się do różnych godzin i jedne godzina na bilecie nas nie zbawia. Raz wracamy o 12:15 raz o 14:40 innym razem i 16:10 czy 17:00 a jeszcze innego dnia o 19:30. Tu pojawia się problem, gdyż mając bilet na 16:10 nie możemy jechać ani o 14:40 ani o 17, a mając np. na 17 nie możemy jechać ani tym o 16:10 ani tym o 19:30. Wszystko mija się z celem. Nie dość, że trzeba płacić te 125 zł w dwie strony to jeszcze mamy takie problemy i codziennie trzeba myśleć czy oby na pewno dojedziemy do domu.

Druga sprawa. Zniżka na PKS Łomża... jak dla mnie IRRACJONALNA ! Bilet miesięczny w dwie strony 90 zł zamiast 125 zł (za dwie różne linie np. rano Łomża 6:50, a popołudniu 14:40 czy 17:00 czyli Suwałki) również bilet zwykły zamiast 7 zl jak dotychczas (i nadal w Suwałkach ). Grajewo -Ełk kosztuje 5.11 zł, ale i znowu jakaś głupota, gdy kupujemy bilet w jedną stronę nie mamy zniżki, czyż tonie jest bez sensu ? albo gdy kupujemy bilet w jedną stronę Łomża w drugą Suwałki i tak płacimy 125 zł.. Jeśli jest zniżka to może choć konsekwentnie... jak w dwie strony jest zniżka i na zwykle to i w jedna stronę powinna być, nie prawda ?

Paweł Ragiel, PKS Białystok:

- Każde z przedsiębiorstw PKS: Białystok, Łomża czy Suwałki są przedsiębiorstwami od siebie niezależnymi i każde z nich samodzielnie ustala ceny za świadczone usługi i zasady korzystania z przejazdu. PKS w Białymstoku SA na przedmiotowym odcinku realizuje kursy:
 
Kurs zwykły linii Białystok - Grajewo - Ełk, wyjazd z Grajewa 6:50 przyjazd do Ełku 7:20. Powrót: wyjazd z Ełku 7:30, w Grajewie 8:02. Cena biletu normalnego - obecnie 5,90 zł, natomiast od 1 marca wprowadzona zostaje promocja – 20 % ulgi (cena biletu 4,70 zł). Ponadto uczniowie, studenci do 26 lat, emeryci, renciści i seniorzy od 60 lat mają ulgę w wysokości 30 % - cena 4,15 zł
 
Kurs pośpiesznej linii Białystok - Ełk - Gołdap, wyjazd z Grajewa 8:27, przyjazd do Ełku 9:00. Powrót: wyjazd z Ełku 15:05, w Grajewie 15:35, cena biletu normalnego 8 zł (ulga 30 % dla uczniów i studentów do 26 lat).
 
Bilet miesięczny na danej trasie stanowi w PKS Białystok równowartość 34 przejazdów, natomiast jeżeli wykupiony jest w jedną stronę - równowartość 17 przejazdów.

Od redakcji: Do dziś nie otrzymaliśmy odpowiedzi drogą elektroniczną od przedstawicieli PKS Łomża i PKS Suwałki. W rozmowie telefonicznej jeden z pracowników PKS Łomża, poinformował że - wyżej wymienione problemy zostały już rozwiązane.

e-Grajewo.pl

Komentarze (13)

Aha ... to tak taA??

Szkoda slow na to wszystko u nas na pks to panie w kasie nawet nie umieja udzielic informacji.kazda inaczej mowi szkoda slow!!!!!

wlasnie! to jest problem! kazdy się z nim boryka! ja rowniez jako uczennica dlatego wykupuje jeden bilet na prywatna linie "krzys" i jak koncze wczesniej poprostu czekam godzine czy dwie na swoj autobus ;/ szkoda no ale nie mam wyjscia! ;/ najgorzej jest zima..

ostatnio chciałam jechać do białegostoku rano i być tam na 10.00,bardzo niemiła pani w informacji pks,która tam siedzi nie raczyła poinformować o innych autobusach ,twierdziła że jedzie tylko 8.15 i byłam zmuszona kupić bilet bo myślałam że to jedyne połączenie o tej godzinie a jak się okazało czekająć na ten autobus podjechały dwa autobusy do białegostoku jeden 8.02 pośpieszny i w lepszym stanie i drugi 8.10 przyspieszony .jechałam tym żęchem dwie godziny bez ogrzewania i byłam po 10.00 .Oni nie poinformują nas o autobusach innej lini bo to konkurencja jak by niebyło.Tak samo potraktowani zostali inni pasażerowie z którymi rozmawiałam ,chcieli złożyć skargę na tę piękną panią.

ta pani powinna najpierw sie umyc zeby trzeżwo patrzeć na oczy ja uważam ze taki pracownik powinien być zadbany mily kultularny i zawsze służyc pomoca a nie straszyć smalcem z głowy dziekuje za uwage dowidzenia

poieram!najlepiej rozkład sprawdzać na internecie tam są wszystkie autobusy i nie trzeba się użerać z informacją pks

bo tak to już jest w tym naszym grajewie

popieram xyz najlepiej sprawdzic rozklad na internecie a nie uzerac sie z pania ktora pala zloscia za to ze musi udzielac informacji i szczyzy zlote zeby po co wogole teka informacja istnieje jest takie bezrobocie to nie mozna zatrudnic kogos kto ma kometencje i do tego bedzie mily mysle ze ta pani dlugo stolka nie zagrzeje

ja bardzo przepraszam ale nie każdy ma internet i ta niezwykła pani musi udzielić informacji ona po prostu jest niezastąpiona w swoim rodzaju!!!!!!

Rozkład jazdy pisany jest prawdopodobnie głównie dla ustawienia charmonogramu pracy pracowników tegoż przedsiębiorstwa bo napewno nie dla zwykłych ludzi,brak jakichkolwiek informacji na temat zmian a niema tygodnia by takowych nie było,panie w informacji same nie wiedzą co gdzie i jak mają prawdopodobnie tak mądrych przełożonych,że nie mogą za nimi nadążyć.
Autobusy którymi nam przychodzi podróżować to stare,brudne i niedogrzane złomy ,na temat obsługi tj. kierowców mozna by też długo pisać ale wiem,ze oni chcieli by też lepszych warunków pracy tj.autobusów z prawdziwego zdażenia.Długo nam przyjdzie czekać na normalność i poprawę w naszym Grajewskim PKS-ie mimo wszystko życzę im tego i nam jako podróżnym.

promocja na bilet z elku, wyjazd o godzinie 7.30. to chyba dla tych ełczan którzy chcieliby wybrac sie do nas na tzw. zakupy.jeszcze lepiej gdyby to byla promocja dotyczaca tylko np.niedzieli.piekna godzina na promocje.ale w papierach pks juz moze sie wykazac.mamy nawet promocje na bilety.

Ktoś tu wspomniał o kierowcach-więc i ja chcę coś dodać ,a raczaj zapytać czy zwrócili Panstwo uwagę na Ich ubiór?Mamy 2007 r.a kierowcy autobusów wygłądają jakby pracowali w gos. rolnym, a nie reprezenyowali swoją firmę (bez urazy dla rolników ).Moze tylko dodam ze nawet osoby zajmujące się utrzymaniem pożądku w mieście mają zchludne firmowe ubranie.

Nie którzy kierowcy jeszcze nawet oszukują nie chca wydać biletu każa usiąść i za bilet do elku 3 zl place a 3 zl do kieszeni sobie biorą

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.