Wiadomości

  • 15 komentarzy
  • 10613 wyświetleń

Kasa z UE nie dla nas!

W dniu 6 lutego br. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego odbyła się uroczystość podpisania umów z samorządami lokalnymi województwa na realizację inwestycji objętych Regionalnym Programem Operacyjnym Województwo Podlaskiego.
W pierwszym etapie zawarte zostały 4 umowy w ramach Osi Priorytetowej III Rozwój turystyki i kultury. Łączny koszt realizacji tych projektów to 29,7 mln zł, z czego dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego dotyczy kwoty 17 mln 300 tys. zł.

W drugiej części spotkania odbyło się podpisanie umów na realizacje projektów ujętych w Osi Priorytetowej II Rozwój infrastruktury transportowej RPO WP.


Lista projektów obejmuje 14 pozycji  wśród nich nie znalazł się żaden projekt z powiatu grajewskiego.

Wartość podpisanych umów na realizację wszystkich 14 projektów to 93 775 134,15 zł, z czego 43 345 470,10 zł to środki pochodzące z dotacji rozwojowej. Deklarowane wskaźniki produktu i rezultatu obejmują: przebudowę 29,6 km dróg gminnych i 52,8 km dróg powiatowych, modernizację 69 skrzyżowań oraz 21 obiektów mostowych, budowę i rekonstrukcję 7,8 km chodników, realizację ścieżek rowerowych o dł. 1,8 km. Udostępnionych zostanie 4,5 ha terenów inwestycyjnych, czego efektem będzie zwiększenie liczby zarejestrowanych podmiotów gospodarczych o 5 w obszarze oddziaływania.

źródło: wrotapodlasia.pl

 Podpisanie umów z samorządami w ramach RPOWP

czwartek, 30 czerwca 2022

Kończy się budowa zapory na granicy

Komentarze (15)

dobrze że tak się stało bo później włodarze mieliby ból głowy jakbyśmy dostali kasę

Jeśli będzie władza z PIs-u to tak będzie

brawo, brawo... oby tak dalej!
a Grajewiacy dalej będą siedzieć i płakać że nic nie dostali zamiast się tego domagać - to Wam się NALEŻY.
ja nie wiem jak możecie tak godzić się na takie "macosze" traktowanie Grajewa przez Białystok

Nasi urzędnicy jak zwykle nie zrobili nic...ale to już standard grajewski. Pytanie tylko po co nam tacy urzędnicy? Ludzie zróbmy coś z tym,bo w najbliższym czasie Grajewo stanie się pustynią nicości...

Nie no Grajewo jest wspaniałą metropolią w której już nic nie ma do zrobienia. Na tego typu sesje gdzie jest walka o każdą złotówkę powinni jeździć ludzie z haryzmą i nie bać się otworzyć gęby - nawiązuje tutaj między innymi do spotkania gdzie ustalano przebieg Via Baltica .Nasi urzędnicy jak najbardziej byli , dniówki zgarnęli jednak żaden z nich nawet nie zabrał głosu.

Wielkie brawa dla osób w U.M.Grajewo którzy są odpowiedzialne za sporządzanie wniosków o dotacje unijne.Może jest ich za mało i należałoby zatrudnić ich jeszcze co najmniej z 10 osób. A może nasi RAJCOWIE nie mają po prostu pieniędzy na realizację projektów , i udają ze o nie się starają , pisząc je tak żeby ich przypadkiem nie dostać??
Może Miasto jest po prostu bankrutem , i nie chce się do tego przyznać. Żeby jakikolwiek projekt zrealizować , trzeba mieć własne środki aby ten projekt urealnić.

oni maja tyle wspolnego z PiSem co ja z SLD .Towarzystwo wzajemnej adoracji. Musialy by nastapic zmiany od naczelnikow-kierownikow wydzialow,sekratarza po burmistrzow..Jednak trzeba przyznac wladzom ,ze umieja wreczac kwiaty .......

a może po prostu było malo kasy do rozdzielenia? pomyslcie.. nie zawsze starcza dla wszystkich. Ciekawe ile projektow staralo sie o te pieniadze.. a wy tylko narzekacie... zal

anka a ile Grajewo razy dostało kasę a ile razy inne powiaty żal

grajewiak a co z pieniedzmi na kulture? grajewo je przeciez dostalo, nie narzekaj

Ciekawe jaki będzie bilans zamknięcia kadencji RM i burmistrza....Radni po prostu śpią. Są bezradni wobec urzędników. Kto zapomniał niech sobie przypomni jak to bywało ..to urzędnicy a szczególnie naczelnicy wydziałów trzęśli się ze strachu przed poranna naradą. Ale za to projekty były przygotowane na czas i robota szła jak złoto. Naczelnicy byli rozliczani z wykonania zadań. Odetchneli z ulga kiedy burmistrzem został p.Waszkiewicz, człowiek inteligentny, który prosi naczelników żeby przygotowali projekty a nie rozlicza z wykonania zadań. Panie burmistrzu więcej odwagi w egzekwowaniu należytej pracy przez wydział ...Z poważaniem.

to nie prawda, że Grajewo nie dostanie kasy z UE!! A ci którzy piszą takie brednie to powinni najpierw zapoznać się z wynikami konkursów RPO!
Grajewo wygrało konkurs z RPO WP Dz. 6.3 Rozwój infrastruktury z zakresu kultury i ochrony dziedzictwa historycznego i kulturowego. Projekt dotyczy Przebudowy historycznego budynku po straży pożarnej w Grajewie na cele kulturalno-społeczne. Zajeliśmy 3 miejsce na 33. Uzyskaliśmy wynik 81.5 na 100. Otrzymamy dotację w wysokości 1 008 061,63 zł! I co Wy na to mądralscy???

Do .Justyny - Grajewo otrzymało na przebudowę budynku po Straży ok. 750 tys. zł, , ale po 5 latach starań . Wszyscy powyżej zabierający głos mają rację .Władze Grajewa i urzędnicy odpowiedzialni za inwestycje i składanie wniosków są na końcu województwa.

Justynko kochana, jest mnóstwo pieniędzy do pozyskania, ale niestety , trzeba napisać projekty. 1 wygrany projekt to nie szczyt marzeń zwłaszcza dla mieszkańców Grajewa, którzy liczyli, że ta władza coś zmieni. Przecież można pozyskać ogromne pieniądze na edukację, zajęcia dodatkowe, budowę chodników, dofinansowanie na przeróżne inwestycje, itp, itd. Proszę o wskazanie osób, które w naszym mieście/ powiecie/ gminie zajmują się pisaniem takich właśnie projektów. Do tego potrzeba myślących, wykwalifikowanych osób - zespół, którego zadaniem byłoby pisanie takich właśnie projektów.

Niestety potrzeba odświerzenia .. powiatu I MIASTA, ja stawiam na młodych i kompetentnych a zarazem operatywnych mieszkańców naszego miasta..
Kultura i edukacja, przedsiębiorczość, infrastruktura to to na co powinniśmy stawiać...

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.