wtorek, 27 lutego 2024

Wiadomości

  • 8 komentarzy
  • 11330 wyświetleń

Kangurem do Niemiec

Mateusz Klimaszewski, uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 im. Adama Mickiewicza w Grajewie zwyciężył w piętnastej edycji międzynarodowego konkursu matematycznego „Kangur”.
W nagrodę, w czerwcu pojedzie na ośmiodniową wycieczkę do Czech i Niemiec.      

Sukces Mateusza jest tym większy, że zdobył maksymalną ilość punktów, rozwiązując bezbłędnie 30 zadań. - Wiedziałem, że mam szansę na dobry wyniki. Od kilku lat byłem w czołówce, ale zawsze brakowało tych kilku punktów. Cieszę się, że wygrałem - mówi skromnie laureat
Na co dzień z Mateuszem pracują nauczycielki matematyki Bogumiła Kierznowska i Aneta Pawłowska. Obie zgodnie przyznają, że chłopak jest niezwykle uzdolniony i do tego ambitny. 
- To prawdziwy talent matematyczny, z zamkniętymi oczyma rozwiązuje zadania, z którymi większość uczniów ma kłopot. Warto podkreślić, także duże zaangażowanie ze strony rodziców chłopca - mówi Bogumiła Kierznowska. 
Tegoroczny „Kangur” odbył się 16 marca, tego dnia na całym świecie w różnych kategoriach wiekowych zadania z matematyki rozwiązywało kilka milionów uczestników. W Polsce od 15 lat organizatorem konkursu jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu.

AM

Foto: Mateusz matematyce poświęca kilka godzin dziennie.


Komentarze (8)

super mateusz gratuluje

Mateusz jestes genialny!!!Ja z matmy jestestem matołem.Bardzo cie podziwiam!POWODZENIA!!Trzymaj tak dalej a daleko zajdziesz

Ściągał pewnie :)

a moze posiada ogromna wiedze i talent!!!! nie pomyslales o tym????

Gratulacje Mateuszku!rozwijaj swój talenti rób to z pasją!Powodzenia

Mateusz trzymaj tak dalej i pnij sie coraz wyżej. Dziękujemy że z taka klasa reprezentujesz nasze małe miasteczko.

Do takwidze: Ty napewno wszędzie ściągasz i tak piszesz...
Może on ma po prostu talent ! Jest tam napisane że poświęca kilka godzin dziennie na matematykę ty pewnie kilka minut... albo wogóle ! Zazdrościsz i tyle...

chodzi mi o takwidze a nie o Mateusza.HehE przypadkiem chyba cie dzis widzialem nad jeziorem Dreństwo :P (9-cze-2007)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.