Wiadomości

  • 7 komentarzy
  • 13839 wyświetleń

Jesienna próbna matura

W całej Polsce w środę 15 listopada br. odbyła się próbna matura z polskiego. Uczniowie, którzy wybrali egzamin na poziomie podstawowym mieli porównać obraz cywilizacji zachodnioeuropejskiej przedstawionej w "Lalce" Bolesława Prusa z obrazem Zachodu w "Kordianie" Słowackiego a także scharakteryzować bohatera książki "Cierpienia młodego Wertera" Goethego.

Oprócz porównania obrazu cywilizacji maturzyści musieli napisać krótkie wypracowanie składające się z około 250-ciu słów na jeden z tych tematów. Uczniowie mieli również odpowiedzieć na 12 pytań dotyczących tekstu źródłowego "Urodzeni pechowcy" Ewy Trzebińskiej.

W Zespole Szkół w Wojewodzinie próbną maturę z j. polskiego pisało 55 uczniów z technikum i liceum profilowanego. Wyniki egzaminu nie będą miały wpływu na oceny podczas prawdziwej matury, ale zdaniem polonistów pozwolą uzupełnić brakującą wiedzę. W czwartek 16 listopada br. maturzyści ze szkoły w Wojewodzinie pisali próbny egzamin z języka obcego. Do wyboru był j. angielski, j. niemiecki oraz j. rosyjski.  

- Co cieszy wszyscy abiturienci stawili się na egzamin w komplecie - informuje Karol Choynowski, dyrektor szkoły.

Tematy maturalne są takie same w całej Polsce. Zostały przygotowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Po raz pierwszy maturzyści pisali próbny egzamin według nowych przepisów. Mogą zdawać tylko poziom podstawowy lub tylko rozszerzony.

Prawdziwa matura odbędzie się 4 maja przyszłego roku. Uczniowie na podjęcie ostatecznej decyzji dotyczącej wyboru przedmiotów i poziomu egzaminu maja czas do 20 grudnia br..
 
 
Adam Mazurek, e-Grajewo.pl

Komentarze (7)

spoko ciekawie co to będzi ejak ja b ęde zdawała maturke....JA już sie boje jak mi pójdzie egzamin w tym roku ale jakoś to będzie

to cyc ta dziewczyna na tym zdjeciu odwrucona plecami

bardzo łatwe i przyjemne tematy, może powtórzą się na maturze w maju...

ta dziewczyna mogła włożyć dłuższą bluzkę to nie dyskoteka tylko egzamin maturalny

Każdy się ubiera jak mu się podoba.

to chyba moja sprawa jak sie ubieram. nikomu nic do tego!!!

KAŻDEMU MATURZYSCIE ŻYCZE POWIDZENIA!!!!!!!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.