wtorek, 27 lutego 2024

Wiadomości

Jeden wniosek o kasę

Starostwo Powiatowe w Grajewie złoży wniosek do ministra transportu o dofinansowanie modernizacji drogi powiatowej Ruda-Sojczyn Borowy- Sojczyn Grądowy- Kapice- Przechody na trasie krajowej nr 65. Czy wniosek przejdzie, dowiemy się w maju.   

Przebudowa trasy ma kosztować ok. 1,4 mln zł, jeśli wniosek zyska akceptację ministra, Starostwo może liczyć na 50 proc. dofinansowania. Starosta Grajewski odpiera zarzut, że jeden wniosek, to stanowczo za mało jak na potrzeby drogowe powiatu.

- Nie mamy więcej takich dróg, które kwalifikowałyby się do takiego programu. Ponadto doświadczenia nasze uczą, że kiedy w ubiegłych latach składaliśmy większą ilość dróg - na żadną nie otrzymaliśmy dofinansowania. W przypadku tego wniosku chcemy to zrobić skuteczniej - informuje Jarosław Augustowski.                

Na dofinansowanie ze środków rezerwy subwencji ogólnej na 2007 r. mogą liczyć zadania ze znaczącym udziałem środków własnych. Podczas weryfikacji będzie także brane pod uwagę to, czy samorządy w pełni wykorzystały przyznane w 2006 r. dofinansowania. Sprawdzanie wniosków potrwa do maja, wtedy też rozpocznie się przekazywanie pierwszych pieniędzy na najlepsze projekty. Ostatnie transze trafią do samorządów we wrześniu.  

Adam Mazurek, e-Grajewo.pl

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.