Wiadomości

  • 7 komentarzy
  • 20805 wyświetleń

Janusz Bałdyga i jego gołębie

Co roku hodowcy gołębi pocztowych zrzeszeni w PZHGP od maja aż do połowy września wysyłają swoje ptaki na loty konkursowe. Chociaż rachmistrzowie na bieżąco prowadzą klasyfikację najlepszych lotników i hodowców, to dopiero po weryfikacji dokumentów z odbytych lotów przez zarząd PZHGP następuje podsumowanie współzawodnictwa. Na naszym terenie działają dwie sekcje Szczuczyn i Grajewo. Mistrzem Sekcji Szczuczyn w lotach gołębi starych został Jan Komosiński z Białaszewa, a w lotach gołębi młodych
Kazimierz Kosmaczewski z Radziłowa.

Mistrzem Sekcji Grajewo w lotach gołębi starych i młodych został  Janusz Bałdyga z Toczyłowa. Wyniki jakie osiągnął zapewniły  mu również tytuł Supermistrza Oddziału Stawiski.
W swoim profesjonalnym gołębniku posiada wspaniałe ptaki  rasy Aarden. Lotuje metodą totalnego wdowieństwa i wykorzystuje elektroniczny system konstatowania czasu przylotu gołębi. Jak zapewniał, szczególną uwagę zwraca na zdrowie gołębi i ich przygotowanie kondycyjne.


Już w najbliższy weekend 12-13 grudnia 2009 r. odbędzie się XXIII Okręgowa Wystawa Gołębi Pocztowych w Ostrowi Mazowieckiej przy ul. Warchalskiego 3, na której pan Janusz zaprezentuje drużynę 7. gołębi w klasie Sport. W programie wystawy przewidziana jest  aukcja gołębi i podsumowanie współzawodnictwa na szczeblu oddziałów i okręgu.
 
Serdecznie zapraszamy miłośników gołębi na wystawę i współzawodnictwo w przyszłym sezonie.


Ze sportowym pozdrowieniem: Dobry lot!
W. Bobowski

Komentarze (7)

Gratuluję i życzę dalszych sukcesów :D

Można rzec, że ich pasją jest lotnictwo.

"Lotuje metodą totalnego wdowieństwa"....?????A czemu nie sieroctwa - to lepszy sposób lotowania. Zielono mi....

Gratulajcie gołębi i talentu do nich !!!

Życzę powodzenia tak dalej !!!!!!

Gratuluje i życzę dalszych sukcesów Marek Malinowski o/Łomża

Pan Janek ma same najlepsze gołębie pocztowe i jest najlepszym hodowcą na świecie powodzenia i tak dalej

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.