czwartek, 7 grudnia 2023

Warto przeczytać

  • 1 komentarzy
  • 6175 wyświetleń

Jak wybierać drukarnię?

Jak wybierać drukarnię?

Wybór odpowiedniej drukarni to bardzo ważna sprawa, która może zaważyć na powodzeniu prowadzonej akcji marketingowej. Potencjalni klienci na pewno będą bardziej zainteresowani materiałami poligraficznymi wysokiej jakości, które wyglądają zachęcająco i sprawiają wrażenie porządnie wykonanych. Właśnie z tego powodu wybór odpowiedniej drukarni jest bardzo ważny.


Jakość wydruku i cena

Bardzo ważną kwestią, którą należy kierować się wybierając drukarnię, jest jakość wydruku oraz cena. Powinny one iść ze sobą w parze. Zbyt wysokie koszty wydruku za bardzo podnoszą cenę za całą kampanię marketingową i sprawiają, że często trzeba zrezygnować z części reklamy. Trudno jednak powiedzieć, jaka jest dobra cena za wykonanie materiałów poligraficznych. Tak naprawdę zależy to bowiem od wielu czynników. Duży wpływ na cenę mają bowiem takie rzeczy, jak:

  • ilość ulotek, wizytówek, katalogów i innych materiałów,

  • wykończenie papieru,

  • gramatura papieru,

  • wielkość zamówienia,

  • kolorystyka (czarno-białe wydruki są zazwyczaj tańsze),

  • termin realizacji,

  • ewentualne wysyłka materiałów.


Cena nie powinna być jednak jedyną rzeczą, na podstawie której decydujemy się na zlecenie zadania konkretnej drukarki. Bardzo ważna jest jakość, która powinna być najwyższa. Kolory muszą być żywe, grafika i zdjęcia wyraziste. Materiały promocyjne nie powinny rozpadać się w rękach. Warto skorzystać z usług, jakie proponuje drukarnia Printexpress. Proponują oni bowiem najwyższą jakość w bardzo korzystnej cenie.


Szukaj drukarni z Twojego miasta

Jeśli zależy Ci przede wszystkim na szybkości i ścisłej współpracy z drukarnią, to najlepszym wyborem będzie zlecenia pracy firmie z Twojej miejscowości lub bliskich okolic. W prawie każdym mieście znajduje się drukarnia. Łódź jest jednym z miast, gdzie działa kilkanaście firm świadczących usługi poligraficzne. Dzięki temu masz większy wybór.


Współpraca z drukarnią, która znajduje się niedaleko siedziby Twojej firmy, daje możliwość szybkiego przekazywania i odbierania materiałów. W razie potrzeby można też osobiście wybrać się do drukarni i sprawdzić, jak idą pracę nad Twoim projektem.


Warto jednak pamiętać o tym, że nie jest to warunek konieczny. Usługi kurierskie pozwalają wysłać przesyłkę, która do odbiorcy dojdzie w ciągu jednego dnia roboczego. Koszty często są dużo mniejsze, niż koszty samodzielnego pojechania po odbiór materiałów. Poza tym komunikacja internetowa  oraz telefoniczna pozwala na kontakt w każdym momencie. Jeśli drukarnia cieszy się dobrą opinią, to warto podjąć współpracę, nawet jeśli znajduje się na drugim końcu kraju.

 

czwartek, 7 grudnia 2023

Co suplementować zimą?

Komentarze (1)

Oki, oki dobrze wiedzieć.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.