sobota, 29 stycznia 2022

Wiadomości

Jak pomóc młodzieży ?

Środowiskowy Hufiec Pracy w Grajewie zorganizował seminarium dla pedagogów gimnazjów oraz instytucji ze środowiska lokalnego działających na rzecz młodzieży.

Forum pod hasłem: "Wspólnie przeciw zagrożeniom” odbyło się 15 maja 2008 roku w Grajewskiej siedzibie MCK OHP przy ul. Strażackiej. Wspólnie z komendantem ŚHP w Grajewie Teresą Maciorowską zgromadzonych witał kom. PKW OHP w Białymstoku Wieńczysław Targ. Wśród przybyłych znaleźli się przedstawiciele Sądu Rejonowego, Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej, KP Policji, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, ZS w Wojewodzinie, Gimnazjów z terenu powiatu grajewskiego.

- Dzisiejsze spotkanie jest okazją do wymiany doświadczeń, rozmowy o ofertach i projektach dla młodzieży. Część młodych ludzi potrzebuje pomocy i otrzymuje ją dzięki instytucjom, które Państwo reprezentujecie. Służy temu również działalność ŚHP, co roku badamy losy naszych absolwentów, interesuje nas czym się aktualnie zajmują, czy pracują, dokształcają się – mówiła Teresa Maciorowska.

- Jestem bardzo zadowolony, że spotykamy się w tym gronie. OHP nie poradzi sobie bez współpracy z instytucjami takimi jak: szkoły, sądy, Policja. Jeśli nie będziemy wspólnie oddziaływać na młodzież to może ona skończyć na przysłowiowej "ulicy". Jeszcze raz zachęcam do jak najściślejszej współpracy, z naszej strony możecie państwo liczyć na wszelką pomoc – mówił Wieńczysław Targ.

Temat predyspozycji psychofizycznych młodzieży kierowanej do OHP omówiła Beata Andryszczyk psycholog PP-P. Zagadnienia kształcenia ogólnego i zawodowego na przykładzie zasadniczej szkoły zawodowej w Wojewodzinie przybliżał Kazimierz Szymkuć wicedyrektor ZS w Wojewodzinie. Ofertę edukacyjną ŚHP Grajewo na rok szkolny 2008/09 przedstawiła Teresa Maciorowska wraz z Magdaleną Halicką doradcą zawodowym MCK. Kształcenie zawodowe i ofertę programową Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Wasilkowie zaprezentowała Ewa Kosińska pedagog wojewódzki PKW.

Podczas spotkania poruszano też tematykę podejmowanych w ostatnich miesiącach przez ŚHP w Grajewie przedsięwzięć opiekuńczo-wychowawczych z ostatnich miesięcy oraz programów współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego, jako szansa dla młodzież zagrożonej wykluczeniem społecznym.

e-Grajewo.pl

piątek, 28 stycznia 2022

Echa sesji Rady Miasta

piątek, 28 stycznia 2022

Rekrutacja do przedszkoli

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.