sobota, 22 stycznia 2022

Wiadomości

  • 7 komentarzy
  • 10741 wyświetleń

J.P. Klim o obwodnicy

Szanowna Pani,
Radna  Joanna Kosielska 

W związku z Pani prośbą o komentarz do artykułu, który ukazał się na stronie internetowej www e-Grajewo.pl pod tytułem „Grajewo dalej bez obwodnicy”, przekazuje następujące stanowisko.

"Obwodnica Grajewa, powinna zgodnie z wcześniejszymi zamierzeniami znaleźć się w programie Polski Wschodniej. Niestety poprzedni rząd nie umieścił tej inwestycji w ramach tego programu. Będzie ona realizowana z innych źródeł pomocowych. Obecnie została zatwierdzona koncepcja jej przebiegu. W bieżącym roku trwają przygotowania nad wydaniem decyzji: środowiskowej i lokalizacyjnej, które zostaną zakończone w roku 2009. Na tym etapie kwota 10 mln zł zapisana w budżecie państwa na 2008 rok nie jest konieczna, gdyż przetarg na dokumentację odbędzie się dopiero w roku 2009. Wniosek Posłów Prawa i Sprawiedliwości wynikał więcej z przesłanek politycznych niż merytorycznych. Po zakończeniu procedury administracyjnej w 2008 roku, mam wstępne deklaracje w sprawie zabezpieczenia środków na wykonanie dokumentacji projektowej obwodnicy Grajewa. Nadmieniam, iż projekt budżetu na 2008 rok, był de facto projektem poprzedniego rządu, z pewnymi poprawkami wypracowanymi w parlamencie. Chciałbym uspokoić mieszkańców Grajewa, iż osobiście będę pilnował, aby we właściwym momencie przygotowania i przebiegu inwestycji, zabezpieczone były w pełni środki finansowe".

Z poważaniem,

Józef Piotr Klim
Poseł na Sejm RP

Komentarze (7)

Panie pośle co pan składa na poprzedni rząd? A czy pan w poprzedniejkadencji nie zasiadał? Przecież poprzedniego rządu konsekwencje ponosić powinien i pan!
Wiem róznież to że ta wiadomośćprzejdzie czystkę i nie zostanie opublikowana ale piszę to co czuje
Pozdrawiam modernizatora

Traty, taty. Skąd my to znamy. Obwodnica dla Grajewa jest realna, ale za jakieś 7-10 lat. Zakład ???

Wszystko co najgorsze Polske nasza Kochaną spotkało po 1989 to politycy czy z lewa czy z prawa. Jest ich jak liści na drzewach każdy mądry każdy wie jak naprawiać nasze Państwo każdy skory do rządzenia a co mamy po 18 latach?? Chyba każdy widzi co mamy - jak za komuny podwyżki i podwyżki a płace rosną i rosną tylko pytam gdzie Panie szanowny polityku , który se zatwierdziłes podwyżkę płac od początku roku w wysokości 3000 zł , za co to za te wieczne PLE PLE PLE.?

Przy takim tempie prac nad obwodnicą Grajewa na pewno, do końca kadencji Pana Posła Klima, nie postanie nawet 1 metr tak potrzebnej dla naszego miasta drogi.

do posła: i oto chodzi ! proszę trzymac rękę na pulsie..
Sprawa jest prosta : "ktoś" zaspał i nie wpisał obwodnicy Grajewa do wcześniejszej realizacji. teraz pis gra pod publike. ps.za to Szczuczyn będzie miał pierwszy obwodnicę , GDDKIA ma juz chyba kompletną dokumentacje

A co robi w tej sprawie burmistrz i starosta?

gda - wlasnie ta interpelacja byla po naciskach i prosbach burmistrza i starosty

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.