sobota, 2 lipca 2022

Szczuczyn

IV tydzień wakacji

IV TYDZIEŃ WAKACJI z MDK
Zakończył się IV tydzień zajęć wakacyjnych w Miejskim Domu Kultury w Szczuczynie.  Odbyła się wycieczka w trakcie której dzieci malowały kredą na asfalcie. Wiele radości sprawił dzieciom całodzienny blok imprez połączony z noclegiem w Miejskim Domu Kultury który rozpoczął się wyprawą na stadion miejski, gdzie opalano się  i korzystano z hydrantowego prysznica. Po południu  odbyła się wycieczka do starego parku by wziąć udział w cotygodniowych zajęciach tanecznych Salsation prowadzonych przez Sławomira Matysiewicza. Po powrocie do MDK dzieci piekły kiełbaski na ognisku. Wieczorem obejrzały film  z poczęstunkiem i ułożyły się do snu. Rankiem po spożyciu śniadania  rozeszli się do swoich domów. Od wielu lat także i w tym roku dzięki uprzejmości kierownictwa Centrum Szkoleniowo-Rekracyjnego „Knieja” w Rajgrodzie dzieci skorzystały z kąpieliska, choć aura w tym dniu jak i w większości tegorocznych wakacji zawodziła.

GALERIA ZDJĘCIA

Na zakończenie „Zajęć wakacyjnych z MDK” dzieci brały udział w zabawie przebierańców, a za stroje zostali nagrodzeni m.in.: Natalia Nagel, Weronika Karpińska, Julia Chrostowska, Bartłomiej Chmielewski, Aleksandra Dejneka, Patryk Danowski, Julia Bartoszewicz. W konkursie na pamiętnik z wakacji nagrodę otrzymała Weronika Karpińska. Nagrody dla dzieci ufundował sponsor indywidualny Przemysław Piwko. Na zakończenie zajęć wakacyjnych po tańcach i śpiewie dzieci otrzymały poczęstunek w postaci pizzy i napojów. 


Wakacyjne zajęcia z dziećmi prowadzili: starszy instruktor Andrzej Szabelski, stażystki: Monika Czaplicka, Ewelina Modzelewska oraz wolontariuszka Maria Józwik. W czasie dwóch ostatnich tygodni pracowały z dziećmi również Wioletta Modzelewska i Renata Gazowska. Łącznie w zajęciach wakacyjnych w MDK w Szczuczynie wzięło udział 91 dzieci.
Tekst: Andrzej Szabelski - MDK

 

czwartek, 30 czerwca 2022

Absolutorium dla Burmistrza

wtorek, 28 czerwca 2022

XLIV Konkurs Piosenki

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.